CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu Hükümete Çaktı: Eksik Olsun Sizin Adaletiniz

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada Ak Parti'nin yıllardır uyguladığı adaletsizlikleri sıralayarak eksik kalsın sizin adaletiniz dedi.

Haberler 29.04.2016, 17:21 29.04.2016, 17:25
CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu TBMM genel kurulunda yaptığı konuşmada Ak Parti'nin yıllardır uyguladığı adaletsizlikleri sıralayarak eksik kalsın sizin adaletiniz dedi.

Hükûmetin sözde daha adaletli bir Türkiye, daha adaletli bir düzen kurulacağını ifade ettiğini belirten CHP’li Vecdi Gündoğdu,

On üç yıllık Adalet ve Kalkınma Partisinin uygulamaları sonunda kamuoyuna şu soruyu sordu:

“Bugün on üç yıl öncesine göre ülkemizde daha adaletli bir düzen kuruldu mu, vatandaşlarımızın ve sizlerin adalete, yargıya olan güveni on üç yıl öncesine göre daha mı arttı?”

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu,

 78 milyonluk ülkemizde 'Yargıya, adalete gönül rahatlığıyla güveniyorum.' diyebilecek bir kişi bulmak mümkün mü acaba?" diye sorularını sürdürdü.

Cumhurbaşkanının "Anayasa Mahkemesinin kararlarını ben tanımıyorum." dediği bir ülkede sıradan bir vatandaşın "On üç yıl öncesine göre daha adaletli bir ülkede yaşıyoruz." demesini, "Ben yargıya güveniyorum." demesini beklemenin hayal olduğunu ifade eden Vecdi Gündoğdu,

 "Yargıyı bağımsız hâle getiriyoruz." diye Anayasa değişikliği yapan bu iktidar fazla değil sadece üç, dört yıl sonra "Olmadı, yapamadık, bizi kandırdılar." diye feryat etmedi mi,

 "Yargı bağımsız.", "Hâkim ve savcılar tarafsız." diye bağıran Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları sonrası soruşturmayı sürdüren savcıları, hâkimleri bir gecede değiştirmedi mi?

 Ergenekon, Balyoz soruşturmaları sürerken "Yargıya müdahale edilmesin, tarafsız yargı gereğini yapıyor." diyen bu Hükûmet değil miydi?

Diyerek sözlerini sürdürdü.

CHP Kırklareli Milletvekili TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Vecdi Gündoğdu’nun konuşmasının satır başları:

“On üç yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarları boyunca haksız yere cezaevlerine atılan, yıllarca hukuksuz bir şekilde yaşamları karartılan gazetecilere, akademisyenlere, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına, Emniyet teşkilatı mensuplarına yapılanlar mı adalet?

Dokunulmazlık teklifini Meclise getirirken, 17-25 Aralık soruşturmalarının baş mimarlarını hâlâ korumaya çalışmak, onları kapsam dışına almak mıdır adalet?

1 milyonu aşan taşeron işçiye özlük haklarının kaybolmadığı, kıdem tazminatı haklarına kavuştuğu daimi kadronun hâlâ verilmemesi mi adalet?

Yıllardır Millî Eğitim Bakanlığının kapısını aşındıran yüz binlerce atanamayan öğretmenlerin çektiği ızdırap mı adalet?

Eğitimde, gelir dağılımında, sağlıkta yaşattığınız eşitsizlikler, kayırmacılıklar, yaptığınız ayrımcılıklar, bunlar mıdır adalet?

Zengini daha zengin, fakiri daha fakir ve muhtaç hâle getirmeniz mi adalet? (CHP sıralarından alkışlar)

Küçük esnafı AVM'lere, üreticiyi, çiftçiyi, köylüyü sanayiciye ezdirmek mi sizin adaletiniz?

Yenilenebilir enerjiden uzaklaşarak üçüncü nükleer enerji santralini, eşsiz coğrafyaya sahip, kendi ilim, Kırklareli'min, Trakya'nın göbeğine, longoz ormanlarına kurmayı planlamak mı sizin adaletiniz? 

Eksik kalsın sizin adaletiniz. Saygılar sunuyorum.”
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@