Chp ‘Kaynak' Tartışmasını Meclis'e Taşıdı

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  siyasiler arasındaki “kaynak” tartışmasını Meclis’e taşıyarak, “Garibana, yoksula kaynak yok vergi çok, zengine kaynak çok vergi yok” dedi. Kaynak tartışmalarını değine

Haberler 13.05.2015, 17:40
Chp ‘Kaynak' Tartışmasını Meclis'e Taşıdı

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal,  siyasiler arasındaki “kaynak” tartışmasını Meclis’e taşıyarak, “Garibana, yoksula kaynak yok vergi çok, zengine kaynak çok vergi yok” dedi.

Kaynak tartışmalarını değinen Tanal, “Biz asgari ücretliye 1.500 TL vereceğiz, asgari ücretliden vergi almayacağız derken Maliye Bakanı 'kaynak yok' diyordu. Kaynak ellerinin altında ama istediklerine kullanıyorlar. Garibana, yoksula kaynak yok vergi çok, zengine kaynak çok vergi yok. Bu adaletsiz sistem 7 Haziran’da son bulacak” dedi.

Tanal, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Firmaların vergi borçlarında uzlaşmaya gidilmesinin kriterleri nelerdir?

Bir firmanın vergi borçlarının tamamının silinmesinin sebepleri nelerdir?

Basına düşen Maliye Bakanlığı Merkezi uzlaşma komisyonunun 2010/36 ve 2010/38 Karar Sayılı Uzlaşma tutanakları gerçek midir?

Bu tutanaklar gerçek ise bazı firmaların vergi borçlarının tamamının ya da tamamına yakınının silinmesinin sebepleri nelerdir?

Uzlaşma bir ortak nokta bulmak demek iken vergi borcu tamamen veya tamamına yakını silinen firmalar ortak nokta bulmak adına Bakanlığınıza ne vermişlerdir?

Bakanlığınız bu şekilde 2002 senesinden işbu yazılı soru önergesinin verildiği tarihe kadar uzlaşma komisyonlarında toplamda ne kadar vergi borcunu affetmiştir?” (ANKA)

(MG/ORH)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@