Chp, Hdp Pm Üyesinin Uğradığı Saldırıyı Meclis'e Taşıdı

ANKARA (ANKA)- HDP PM üyesinin uğradığı saldırıyı Meclis gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Ahmet Karataş’a yönelik saldırıda, HDP&rs

Haberler 05.11.2014, 07:55
Chp, Hdp Pm Üyesinin Uğradığı Saldırıyı Meclis'e Taşıdı

ANKARA (ANKA)- HDP PM üyesinin uğradığı saldırıyı Meclis gündemine taşıyan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Ahmet Karataş’a yönelik saldırıda, HDP’yi hedef alan açıklamalarınızın etkili olduğunu düşünüyor musunuz?” diye sordu.

-“SİYASETÇİLERİ HEDEF HALİNE GETİRMEK SON DERECE TEHLİKELİDİR”-

Tanrıkulu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, siyasetçileri hedef haline getirmenin son derece tehlikeli ve bunun bedelinin sadece hedef haline getirilenlerle sınırlı olmayacağını belirterek şöyle dedi:

“Başta Sayın Davutoğlu olmak üzere, siyasetçileri hedef tahtası haline getiren hükümet yetkilileri bilmelidir ki, bu dil onlara kısa vadede siyasi çıkar sağlayabilir ama uzun vadede bunun her türlü bedeli onlar açısından da Türkiye açısından da ağır olur. Siyasetçilerin can güvenliklerinden endişe ettikleri bir düzende demokrasi söz konusu olamaz.”

-“ SALDIRININ BİREYSEL BİR SALDIRI OLMADIĞI AÇIKTIR”-

Ahmet Karataş’ın uğradığı saldırının bireysel bir saldırı olmadığını kaydeden Tanrıkulu şu soruları yöneltti:

“HDP PM üyesi Ahmet Karataş’ın uğradığı saldırının faili olarak yakalanan kişinin emir aldığı veya yönlendirdiği kimseler bulunmakta mıdır? Bu kapsamda bir çalışma yürütülmekte midir?

Zanlının saldırıdan önce HDP binasının bulunduğu bölgede herhangi bir kaydına rastlanmış mıdır? Geriye dönük kamera kayıtları incelenmiş midir? İncelenmişse, zanlıyla birlikte hareket eden başka kimseler tespit edilmiş midir?

Ahmet Karataş’a yönelik saldırıda, HDP’yi hedef alan açıklamalarınızın etkili olduğunu düşünüyor musunuz?

HDP’ye yönelik saldırıdan sonra da siyasilere karşı kullandığınız üslubu değiştirmeyi, siyasi muhaliflerinizi hedef gösteren açıklamalarınızdan vazgeçmeyi düşünüyor musunuz?

Siyasilerin hedef gösterilmemesi konusunda partinize ve kabinenize herhangi bir talimatınız olacak mı?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@