Chp, Greco'ya Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Raporunu Gönderecek

ANKARA (ANKA)- CHP, Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu (GRECO) heyetine Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Raporunu gönderecek. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu (GRECO) heyetini TBMM’de kabul etti. B

Haberler 16.04.2015, 17:38
Chp, Greco'ya Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Raporunu Gönderecek

ANKARA (ANKA)- CHP, Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu (GRECO) heyetine Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Raporunu gönderecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yolsuzluğa Karşı Devletler Grubu (GRECO) heyetini TBMM’de kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından CHP Grup Başkanvekili Levent Gök ve İstanbul Milletvekili Osman Korutürk basın mensuplarına bilgi verdi.

Gök, Avrupa Konseyi bünyesinde kurulmuş bulunan GRECO Yolsuzlukları Araştırma Komisyonunun Türkiye ziyaretinde CHP Grubunu ziyaret ettiğini belirterek şöyle dedi:

“Türkiye’deki siyasi faaliyetlerin denetimi, şeffaflığı ve bu konudaki saydamlığa ilişkin yolsuzlukların ne yönde olduğu, yolsuzlukların önlenmesine ilişkin alınan tedbirler konusundaki değerlendirmeleri yapıyorlar. Biz de Genel Başkanımız tarafından CHP’nin Türkiye’deki malum yolsuzluklarla ilgili görüşlerini açık ve net bir şekilde kendilerine ifade ettik. Elbette GRECO’nun kendi yaptığı bilgiler gizli ama bizde Türkiye’de gerçekleşen ve bildiğimiz aslında kendilerinin bildiği önemli yolsuzluk olaylarına dikkat çekerek Türkiye’deki siyasetin itibarının ve siyasetçiye duyulan güvenin bu iktidar yüzünden son derece sıfırlandığını ve Türkiye’de giderek yolsuzluğun arttığını kendilerine çok net bir şekilde ifade ettik.

Türkiye’nin yolsuzluklar konusunda GRECO’nun yaptığı daha önceki raporlarına bakıldığında çok kötü bir sınav verdiği ortadadır.”

Korutürk de, “Bunların çalışması gizli ama raporları gizli değil” dedi.

-CHP YOLSUZLUK RAPORUNU GÖNDERECEK-

Bir soruya Gök, “Genel Başkanımızın da katıldığı 2013 yılındaki Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Raporunu kendilerine takdim edeceğiz. Biz de CHP olarak Meclis’teki çalışmaların şeffaflığı, güvenirliği konusundaki endişelerimizi kendileriyle paylaştık. Kendilerine daha önceki yıllarda yapılmış olan bir sonuç raporunu da takdim edeceğiz” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/AYÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@