Chp Eylem Planı'nı Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi İhlallerinin Önlenmesine İlişkin Eylem Planı’nı Meclis’e taşıdı. Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ&rsqu

Haberler 04.02.2015, 13:28
Chp Eylem Planı'nı Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi İhlallerinin Önlenmesine İlişkin Eylem Planı’nı Meclis’e taşıdı.

Tanrıkulu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Plan çerçevesinde öncelikli olarak ‘Yaşama Hakkı İhlâllerinin Önlenmesi’ başlığına yer verilmiş olup; bu başlık altında birinci sırada ‘Askerde İntihar Olaylarının Önlenmesi ve Etkin Şekilde Soruşturulması’ sayılmış; bu kapsamda çeşitli Bakanlık ve kurumlara sorumluluklar yüklenerek anılan sorunun çözümlenmesi için projeler öngörülmüştür” dedi.

Tanrıkulu, soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:

“ Askerde İntihar Olaylarının Önlenmesi ve Etkin Şekilde Soruşturulması başlığı altında sıralanan açıklama, faaliyetler ve sorumlu kurumlara yönelik olarak; açıklama ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yönelik resmi görevlendirmeler yapılmış mıdır?

Planın kabul edildiği Şubat 2014’ten bu yana özellikle askerde intihar olaylarının önlenmesi ve etkin şekilde soruşturulması altında sayılan faaliyet ve açıklamalardan hangileri gerçekleştirilmiştir?

Adı geçen başlık için ne kadar bütçe ayrılmıştır?

Bu başlık altında gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili olarak herhangi bir niceliksel değerlendirme yapılmış mıdır? Yapılmışsa sonuçlar nelerdir?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@