Chp Diyarbakır'a Heyet Gönderiyor

CHP, yaşanan terör olaylarının ardından sivil toplum örgütleriyle görüşmek ve bölgede incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a heyet gönderecek.

Haberler 30.07.2015, 12:03
Chp Diyarbakır'a Heyet Gönderiyor

ANKARA (ANKA) – CHP, yaşanan terör olaylarının ardından sivil toplum örgütleriyle görüşmek ve bölgede incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a heyet gönderecek.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’in başkanlığındaki heyette, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı yer alacak. Heyet, 1 Ağustos Cumartesi Günü Diyarbakır’da olacak.

-"KENDİ KOMİSYONUMUZU OLUŞTURDUK"-

Tekin, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Teröre ve savaşa hayır’” mesajıyla Diyarbakır’a gideceklerini ifade ederek, “CHP olarak,Türkiye’deki terör sorunu ve güvenlik durumunun araştırılması için komisyon kurulması talebiyle meclise önerge sunduk. Ancak komisyon kurulması talebimiz reddedildi. Eğer reddedilmeseydi, Diyarbakır’a, Türkiye'nin diğer kesimlerine bir TBMM heyeti gidecekti. Bu olmayınca, biz CHP olarak kendi komisyonumuzu oluşturduk ve ilk durak olarak Diyarbakır’ı seçtik. Ancak Türkiye’nin dört bir yanına da ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Bu ülke sahipsiz değildir” dedi. (ANKA)

(GO/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@