CHP'de Bölünmeye Karşı Eski Genel Başkanlar Harekete Geçti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisinde meydana gelen ayrılık hareketlerini engelleyebilmek için bir son girişimde bulunulduğu bildirildi. CHP'li üç eski milletvekilinin başlattığı görüşmeler Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar uzandı.

CHP'de Bölünmeye Karşı Eski Genel Başkanlar Harekete Geçti!

CHP içerisinde başını Muharrem İnce'nin çektiği ayrılıkçı hareket parti içerisinde büyük bir sorun olmaya devam ediyor. CHP'nin bölünmesini istemeyen 3 eski milletvekilinin girişimlerinde önemli gelişmeler yaşandı.

CHP'DE PARTİ İÇİ KARIŞIKLIĞA ÇÖZÜM ARANIYOR

CHP'de Muharrem İnce'nin yeni bir parti kurmak için çalışmalar yapması ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'un ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in partiden istifa etmeleri büyük bir bölünme hareketi olarak değerlendirildi. Bu konuda oldukça rahatsız olan CHP'li eski milletvekilleri Mevlüt Dudu, Metin Lütfi Baydar ve Hakkı Aral bir dizi görüşmede bulundu.

BÖLÜNMEYE ENGEL OLMASI İÇİN ÜÇ ÖNERİ!

Eski genel başkanları tek tek ziyaret eden eski milletvekilleri CHP'nin bölünmemesi için onların yardımlarını istediler. Bu görüşmelerde 3 öneri ön plana çıktı. Öncelikle peşpeşe seçim kaybeden genel başkanların görevde kalmalarının engellenmesi ve istifa etmeleri gerektiğinin tüzüğe işlenmesinde anlaşma sağlandı. Ardından ise genel başkanlar ile cumhurbaşkanı adaylarının partinin delegeleri ile değil üyeleri ile seçilmesi gerektiği konusunda da fikir birliğine varıldı.

ESKİ GENEL BAŞKANLAR DEVREDE!

Ortaya çıkan önerileri görüşmek için Murat Karayalçın, Hikmet Çetin ve Deniz Baykal bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular. Eski genel başkanlar cumhurbaşkanlığı adayının üyelerce belirlenmesi konusunun tartışılabileceğini ama CHP'deki kurultay geleneğini yıkacak olan genel başkanların üyelerce seçilmesi fikrine katılmadıklarını ifade ettiler.

CHP'nin eski genel başkanı Murat Karayalçın'ın Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak son durum hakkında bilgi alarak yeni önerilerde bulunduğu belirtildi. Kılıçdaroğlu'nun 3 eski milletvekili ile görüşmeyi kabul ettiği bildirilirken parti içi küskünlüklere son verilmesi için bu hafta içerisinde beklenen görüşmenin gerçekleşeceği ifade edildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@