CHP'de Bölünme Devam Ediyor! İki İstifa Daha Resmen Açıklandı!

Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde Muharrem İnce çatlağı her geçen gün daha da derinleşiyor. Önce 3 milletvekilinin istifası ile sarsılan CHP şimdi de iki eski milletvekilinin istifa ederek Muharrem İnce ile hareket edeceklerini açıklaması ile şok oldu.

CHP'de Bölünme Devam Ediyor! İki İstifa Daha Resmen Açıklandı!

Aylar önce Memleket Hareketi'nin başlatan Muharrem İnce'nin bu grişimi CHP'nin bölünmesine doğru ilerlemeye devam ediyor. Memleket Partisi'ni kurmak için önceki gün CHP'den istifa eden Muharrem İnce'nin ardından istifalar bugün de devam etti.

CHP İSTİFALAR DEVAM EDİYOR!

CHP'de 3 milletvekili ve bir belediye başkanı ile başlayan istifalar bugün eski iki milletvekilinin istifası ile sürdü. Bir süre önce eski genel başkanlarla görüşen ve CHP'nin bölünmemesi için hareket ettiklerini söyleyen eski milletvekilleri Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın CHP'den istifa ettiklerini açıkladılar.

Geçtiğimiz hafta Deniz Baykal, Murat Karayalçın ve Hikmet Çetin ile görüşen eski milletvekilleri parti içi demokrasi vurgusu yapmışlardı. Hatta Murat Karayalçın gelen bu talep üzerine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu aramış ve eski milletvekilleri ile Kılıçdaroğlu'nun bir araya gelmeleri için aracı da olmuştu.

TALEPLER KABUL GÖRMEDİ!

Edinilen bilgilere göre eski milletvekillerinin CHP'de cumhurbaşkanı adayının partinin üyelerinin seçimi ile belirlenmesi önerisine CHP'nin mevcut yönetimi sıcak bakmıştı. Ancak genel başkanın üyeler tarafından seçilmesi ve iki dönem başarısız olan genel başkanın koltuğu bırakması önerisi kabul görmedi. Ayrıca eski milletvekillerinden Kemal Kılıçdaroğlu'na herhangi bir randevu talebi gitmediği bildirildi.

MUHARREM İNCE İLE HAREKET EDECEKLER

Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın bugün basın toplantısı düzenleyerek CHP'den istifa ettiler. Ardından ise bu iki isim de Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi'ne katılıp parti kuruluş sürecine aktif rol üstlenecekler.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@