Chp, Çalışma Ve Enerji Bakanı Hakkında Meclis Soruşturması İsteyecek

ANKARA (ANKA)- CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında Meclis soruşturması açılması

Haberler 04.12.2014, 13:15
Chp, Çalışma Ve Enerji Bakanı Hakkında Meclis Soruşturması İsteyecek

ANKARA (ANKA)- CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hakkında Meclis soruşturması açılmasını isteyeceklerini açıkladı.

Özel, Meclis Soma Komisyonu’nun raporuna ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Komisyon raporlarının muhalefet şerhleriyle bir bütün olduğunu ifade eden Özel, “Muhalefet şerhi için bize verilen süre –rapor bize dün ulaştırıldı- önümüzdeki pazartesidir. Harıl harıl muhalefet şerhi yazıyoruz. Tuğla gibi muhalefet şerhi olacak. Çok önemli eksiklikler bırakıldı. Muhalefet şerhi beklenmeden açıklanmış olması İçtüzük ve Anayasa açısından usulen hatalıdır.  İki bakan hakkında bir soruşturma komisyonunun kurulmasını gerektirecek çok ciddi iddialarımız, tespitlerimiz var.  İki bakan için soruşturma komisyonu talep edeceğimizi, soruşturma komisyonunun çalışmasının sonucunda esas Soma davasının görüleceği yerin de Yüce Divan olduğunun altını çiziyorum” dedi.

Özel, Çalışma Bakanı Faruk Çelik ile Enerji Bakanı Taner Yıldız hakkında Meclis soruşturması açılmasını isteyeceklerini belirterek, “Çalışma Bakanı Faruk Çelik ve Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın bu soruşturma komisyonunda ifadelerinin alınmasını ve ardından da yüce Meclis’in takdiriyle Yüce Divan’da yargılanmalarını talep edeceğiz” dedi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@