Chp Bildirgesine Ak Parti'den İlk Yorum Geldi: İmam Hatipleri Kapatacaklar

AK Parti’den, CHP’nin bugün açıkladığı seçim bildirgesine ilişkin ilk değerlendirme geldi.

Haberler 30.09.2015, 20:37
Chp Bildirgesine Ak Parti'den İlk Yorum Geldi: İmam Hatipleri Kapatacaklar

ANKARA (ANKA) – AK Parti’den, CHP’nin bugün açıkladığı seçim bildirgesine ilişkin ilk değerlendirme geldi. AK Parti’li Emrullah İşler, “CHP, 28 Şubat ürünü olan 8 yıllık kesintisiz eğitimi yeniden getirerek imam hatiplerin orta kısımlarına kilit vuracaktır” iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Önce Türkiye” başlıklı partisinin seçim bildirgesini açıkladı.

Bildirgenin eğitim konulu bölümü hakkında bilgi veren Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse şunu unutmasın, imam hatip okullarını açan parti CHP’dir. Orada okuyan çocuklar bizim çocuklarımız. O çocuklarımızın da kaliteli eğitim almasını isteriz. Bizim ‘imam hatipleri kapatma’ gibi asla ve asla bir düşüncemiz yoktur” dedi.

Kılıçdaroğlu, eğitimin yanı sıra özellikle ekonomi ve dış politikaya dair de önemli vaatlerde bulundu.

CHP’nin vaatlerine ilişkin AK Parti cephesinden de ilk değerlendirme geldi. AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,  “Kemal Kılıçdaroğlu ‘İmam-hatipleri asla kapatmayacağız’ demiş. Ancak, CHP’nin seçim bildirgesi Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını tekzip ediyor.  Bildirgede mesleki eğitimin 9 yıllık eğitimden sonra başlayacağı vaadi imam hatiplerin orta kısımlarının kapatılması demektir. CHP, 28 Şubat ürünü olan 8 yıllık kesintisiz eğitimi yeniden getirerek imam hatiplerin orta kısımlarına kilit vuracaktır” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@