Chp, 12 Yıldaki Özelleştirmenin Bilançosunu Sordu

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, 12 yılda özelleştirilen kurumların kim ya da hangi kurumlara satıldığını sordu.

Haberler 27.09.2015, 10:20
Chp, 12 Yıldaki Özelleştirmenin Bilançosunu Sordu

Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde,  AKP iktidarı döneminde devlete ait birçok iktisadi teşebbüs, arazi, yapı vb. özelleştirme yolu ile satışa çıkartıldığını ve kısa sürede satıldığını iddia ederek şöyle dedi:

“2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle özelleştirilen kurumlar hangileridir? Bu kurumlar ne kadara özelleştirilmiştir?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle özelleştirilen kurumlar kim ya da hangi kurumlara satılmıştır?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait satılan arazi, bina vb. var mıdır? Var ise bu arazi, bina ve benzerleri kim ya da hangi kurumlara satılmıştır?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait satılan arazi, bina vb. ne kadara satılmıştır?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait kurum ve kuruluşların elinde bulunan hisselerden satışı yapılan var mıdır? Var ise bu hisseler hangileridir?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait kurum ve kuruluşların elinde bulunan hisselerden satışı yapılanlar kim ya da hangi kurumlara satılmıştır? Satılan hisselerin bedeli nedir?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait olan ve satışı yapılan hisselerin, arazilerin, binaların ve şirketlerden yabancı firmalara satılanlar hangileridir?

2003-2015 yılları arasında yıllar itibariyle kamuya ait olan ve satışı yapılan hisselerin, arazilerin, binaların ve şirketlerin 5 yıl içinde sahipleri dışında başka kişi ya da kurumlara satışı yapılmış mıdır? Yapılmış ise bu satışların bedeli nedir?” (ANKA)

(MG/ÖZK) 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@