Cemil Erhan: Akp'nin Milliyetçi Oylar İçin Bu Olayları Çıkardığı Söyleniyor

ANKARA (ANKA) – Ağrı’da yaşanan olayın ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden CHP heyetine başkanlık yapan CHP Ağrı Milletvekili Adayı Cemil Erhan, “Gerçeklerin tespit edilebilmesi için diğer siyasi partilerin de

Haberler 14.04.2015, 17:57
Cemil Erhan: Akp'nin Milliyetçi Oylar İçin Bu Olayları Çıkardığı Söyleniyor

ANKARA (ANKA) – Ağrı’da yaşanan olayın ardından incelemelerde bulunmak üzere bölgeye giden CHP heyetine başkanlık yapan CHP Ağrı Milletvekili Adayı Cemil Erhan, “Gerçeklerin tespit edilebilmesi için diğer siyasi partilerin de içinde olacağı geniş bir heyet tarafından araştırma yapılmasında fayda görüyorum” dedi.

CHP’nin Ağrı’da bulunan heyeti, incelemelerine ilişkin raporu yarın Ankara’ya dönerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunacak.

DİHA’ya konuşan CHP Ağrı Milletvekili Adayı Cemil Erhan, "Ankara'dan gelir gelmez Diyadin'e gittik, taziyede bulunduk. Kaymakam ve Belediye Başkanı ve Vali ile görüştüm. Vatandaşlarla bir araya geldim" bilgisini verdi. Erhan, olay sonrasında gördüğü manzarayı, "Burası ölü bir şehir, olayı protesto etmek amacıyla her taraf kapatılmış" dedi. Vatandaşlarla yaptığı görüşmede de, "gerçeklerin kamuoyuna yansıtıldığını gibi olmadığını tespit ettiğini" belirten Erhan, "Gerçeklerin tespit edilebilmesi için diğer siyasi partilerin de içinde olacağı geniş bir heyet tarafından araştırma yapılmasında fayda görüyorum" dedi. "Halkta büyük bir tedirginlik ve derin bir sessizlik var" diyen Erhan, hükümetin iddia ettiği gibi kimsenin "bize yönelik tehdit var" demediğini belirterek, "Her sene yapılan bir şölen bu sene de aynı şekilde yapılması gerekirken olmadı olamadı" dedi. Halkın, "Geçen sene de yaptık, asker geliyordu onlarla birlikte hayal çekip oynuyorduk" dediğini paylaşan Erhan, "Bu sene seçime denk gelmesi ayrı bir mana ifade ediyor. AKP'nin kaybetmiş olduğu milliyetçi oyları tekrar çekebilmek için bu olayları çıkardığı söyleniyor. Aslında bu sene asker gitmeseydi ne olurdu hiç bir şey olmazdı. Geçen seneki gibi halaylarını çekseydi ne olurdu?" diye sordu.

Vali ile yaptığı görüşmede Valinin yaşananları sahiplenerek, "Bize bir sürü ihbar geliyor" dediğini aktaran Erhan, "Burada bir takım olaylar olacak diyor. Aslında böyle bir şey yok. Asker çatışma halinde ölümlü olaylar meydana geldi ne yazık ki. Genelkurmay'ın açıklamasında 10 bin mermi atıldığı, ağır silahların getirildiği söyleniyordu. Eğer böyle bir şey varsa devlet bunları biliyor. Yığınak beş dakikalık bir şey değil ki. Bu bilinen bir şey. 30 yıldır aynı yerde aynı şeyler oluyor. Kan akmasın analar ağlamasın diye orada fidan dikilecekmiş. Niye izin vermiyorsunuz?" diye konuştu. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@