Cemal Enginyurt'tan Sert Tepki: Allah'tan Korkun Desem De Fayda Etmez!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İstanbul Havalimanı işletmecilerinden 2020 yılına ait kirasının iptal edilmesine tepki gösterdi.

Cemal Enginyurt'tan Sert Tepki: Allah'tan Korkun Desem De Fayda Etmez!

Koronavirüs salgını nedeniyle esnaflara yeterince destek verilmediğini ifade eden Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, İstanbul Havalimanı işletmecilerinin 2020 kiralarının iptal edilmesine tepki gösterdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu geçtiğimiz günlerde Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce işletilen havalimanlarında 2020 yılı için düzenlenen ve vadesi 31 Ocak 2021'e ertelenen kira bedellerinin iptal edileceğini duyurmuştu.

KİRA KARARI TARTIŞMA ÇIKARDI!

Yapılacak olan kira iptalleri ile İstanbul Havalimanı'nı Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığında işleten İGA'ya 1 milyar 45 milyon euroluk kira bedeli iptali uygulanacak. Bu şekilde İstanbul Havalimanı'nın işletilmesi için İGA'nın 2020 yılı için kira bedeli ortadan kalkacak.

CEMAL ENGİNYURT TEPKİ GÖSTERDİ!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt bu gelişme üzerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Cemal Enginyurt, “Biz esnaf battı destek verleim dediğimizde ekonomik krizi gerekçe olarak gösteriyorlar. Kalyon, Cengiz, Limak ve Mapa ortaklığındaki İGA'nin işlettiği İstanbul Havalimanı'nın 1 milyar 45 milyon euroluk 2020 kirasını iptal ettiler. Yani devlet 8 milyar 840 milyat TL'den vazgeçti. Allah'tan korkun desem de fayda etmez.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@