Çavuşoğlu, Sergey Lavrov'a, 'Fırat Kalkanı Harekatı' hakkında bilgi verdi

ANKARA () - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmeye ilişkin Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, Bakan Çavuşoğlu,...

Haberler 31.08.2016, 18:05
Çavuşoğlu, Sergey Lavrov'a, 'Fırat Kalkanı Harekatı' hakkında bilgi verdi

ANKARA () - DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmeye ilişkin Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede, Bakan Çavuşoğlu, Rus mevkidaşına "Fırat Kalkanı Harekatı" hakkında bilgi verdi.

Resmi bir ziyaret vesilesiyle KKTC'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, "Görüşmede, Bakan Çavuşoğlu Rus mevkidaşına Fırat Kalkanı Harekatı hakkında bilgi verdi. Bu bağlamda DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonun başarılı bir şekilde sürdürülmekte olduğunu ve Suriyeli muhalif unsurların sahada DEAŞ'a karşı ilerleme kaydettiklerini vurguladı. Görüşmede iki Bakan ayrıca, Suriye'ye ilişkin güncel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Bu çerçevede insani yardımların ulaştırılması, çatışmaların durdurulması ve siyasi sürecin başlamasına yönelik çabalar da ele alındı. Görüşmede son olarak, ikili ilişkiler ve önümüzdeki dönemde iki ülke arasındaki ziyaret takvimi ele alındı. Bakanların mümkün olan en yakın zamanda bir araya gelmeleri konusunda mutabık kalındığı" ifade edildi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@