Bürokrasi'de Seçim Hareketliliği: İlk Bürokrat Tbmm'den İstifa Etti

TBMM Strateji Bürosu Sorumlusu ve TBMM Amerika Birleşik Devletleri Ülke Uzmanı Dr. Hasan Özgür Özen, 1 Kasım\'da yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için TBMM’deki görevlerinden istifa etti.

Haberler 27.08.2015, 15:10
Bürokrasi'de Seçim Hareketliliği: İlk Bürokrat Tbmm'den İstifa Etti

-TBMM Strateji Bürosu Sorumlusu Dr. Hasan Özgür Özen, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etti.

ANKARA(ANKA) - TBMM Strateji Bürosu Sorumlusu ve TBMM Amerika Birleşik Devletleri Ülke Uzmanı Dr. Hasan Özgür Özen, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olmak için TBMM’deki görevlerinden istifa etti.

Yazılı açıklamasında istifası ve biyografisine yer veren Özen AK Parti’den Zonguldak Milletvekili Aday Adaylığına başvuracağını bildirdi.

ABD’de tamamladığı ortaöğreniminden sonra Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünde iki yıl eğitim gören Hasan Özgür Özen, Başkent Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Özen, Karaelmas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim dalında Yüksek Lisansını ve Doktora eğitimini tamamladı. Üzerinde 5 yıl çalıştığı Kur’an-ı Kerim’de yer alan tüm kelime ve kavramların içinde geçtiği ayetlerin bir arada okunabildiği ilk ve tek Kuran’ı Kerim Meali olan “Kurani Mucize Kelimeler” kitabıyla tanınan Özen Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu’nu da bitirdi.

Özen Siyasette Stratejik Yönetim alanında doçentliğe hazırlanırken bir yandan hukuk eğitimini sürdürüyor. Dr. Özen’in İ-TBMM Mobil, “Akıllı Telefon Uygulama Projesi” TBMM tarafından ödüle layık görülmüştü. 2003-2010 yılları arasında Zonguldak’ta “Haber67″ adında yerel gazete yayımlayan Hasan Özgür Özen, Zonguldak’ın ilk internet haber sitesi “haber67.com″’un da kurucu ve yayıncılığını yaptı. 2008-2009 yılları arasında Zonguldakspor Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Özen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekilliği görevlerini de yürütüyor. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@