Bülent Arınç AK Parti'den İstifa Edecek Mi? Dikkat Çeken Gelişme!

Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici'den çok dikkat çekici bir Bülent Arınç değerlendirmesi geldi. Murat Gezici, AK Parti içerisinde son dönemlerde sivri çıkışları ile dikkat çeken Bülent Arınç'ın yeni bir liman arayışı içerisinde olabileceğini öne sürdü.

Bülent Arınç AK Parti'den İstifa Edecek Mi? Dikkat Çeken Gelişme!

AK Parti'de son dönemlerin en çok dikkat çeken isimleri arasında Bülent Arınç yer alıyor. Bülent Arınç'ın AK Parti'den istifa edebileceği konuşulmaya başlandı.

AK PARTİ'DE TARTIŞILAN İSİM BÜLENT ARINÇ!

AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve bugüne kadar TBMM Başkanlığı dahil olmak üzere çok önemli görevlerde bulunan Bülent Arınç'ın son dönemlerdeki sivri çıkışları özellikle AK Parti tabanı tarafından tepkiyle karşılanıyor. Bir süre öce katıldığı bir televizyon programında Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılmasına dair açıklamalar yapan Bülent Arınç çok ciddi bir tepkiyle karşı karşıya kalmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dahi açık şekilde tepki gösterdiği Bülent Arınç bu tepkiler üzerine Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevinden istifa etmişti.

İstifasının ardından uzun bir süre sessiz kalan Bülent Arınç hafta sonunda yine gündeme bir başka açıklaması ile geldi. AK Parti camiasına yönelik bir eleştiri yönelten Bülent Arınç, “Dünün mücahitleri sonradan müteahhit oldu. Dün mağdur olanlar bugün mağrur oldular. Her şeylerini bu dünya için feda etmeye hazır bir kalabalık ile karşı karşıyayız” dedi. Bu ifadeler de yine AK Parti tarafından tepkiyle karşılandı.

BÜLENT ARINÇ İÇİN YENİDEN REFAH PARTİSİ İDDİASI!

Bülent Arınç'ın son dönemlerdeki açıklamalarına yönelik Gezici Araştırma Şirketi Başkanı Murat Gezici çok çarpıcı bir iddiada bulundu. Murat Gezici açıklamasında Bület Arınç hakkında, “Bülent Arınç Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'dan bahsederken 'Sayın Genel Başkanım' ifadesini kullandı. AK Partili Arınç, Fatih Erbakan'a 'Genel Başkanım' diyor. Bu bir sinyal aslında. AK parti içerisinde huzursuzluk yaşadığı açık bir şekilde ortada olan Bülent Arınç yeni bir liman arıyor olabilir.” dedi.

AK parti içerisinde kalmaya devam eden Bülent Arınç şu ana kadar partisinden istifa etmesine yönelik bir hamle yapmadı. Bir süre önce Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa ederken Bülent Arınç, 'AK Parti'den de istifa edecek misininiz' sorusuna, "AK Parti'nin kurucuları arasındayım. Neden partimden istifa edeyim." yanıtını vermişti.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@