Bu Bir Koalisyon Hükümeti Değil

Geçici Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Yardımcısı olan Yalçın Akdoğan, “Bu bir koalisyon hükümeti değil.

Haberler 28.08.2015, 23:45
Bu Bir Koalisyon Hükümeti Değil

ANKARA(ANKA) - Geçici Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Yardımcısı olan Yalçın Akdoğan, “Bu bir koalisyon hükümeti değil. Bir AK Parti hükümeti de değil. Partilerin kurdukları bir koalisyon veya hükümet ortaklığı da değil. Bu tek tek milletvekillerinin anayasal zorunluluk ve siyasi sorumluluk üstlenerek kurdukları bir hükümet” dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yeni kurulan hükümetin hayırlı olmasını dileyen Akdoğan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’na teşekkür etti.

Yeni kabineye giren arkadaşlarını tebrik eden Akdoğan, “Onlara da başarılar diliyorum. Sayın Başbakanımızın da dediği gibi geçici bir hükümet gibi değil 4 yıllık bir hükümet olarak elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz, en üstün performansı göstermeye çalışacağız. Türkiye’de seçim sürecinde en ufak bir yönetim boşluğu oluşmadan güven ve huzur içinde ülkemizin seçime götürülmesi sürecinde bu hükümetimiz görev almış olacak. Şunu da tekraren vurgulamış olalım, bu bir koalisyon hükümeti değil. Bir AK Parti hükümeti de değil. Partilerin kurdukları bir koalisyon veya hükümet ortaklığı da değil. Bu tek tek milletvekillerinin anayasal zorunluluk ve siyasi sorumluluk üstlenerek kurdukları bir hükümet. Ben bu çerçevede görevi kabul eden bütün arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” diye konuştu. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@