Bölünme Hareketi CHP'den Sonra İYİ Parti'ye Sıçradı! Yeni Bir Parti Daha Kuruluyor!

Siyasi partilerde bölünmeye yönelik ayrılık hareketleri CHP'nin ardından İYİ Parti'ye de sıçradı. Muharrem İnce'nin yeni bir parti kurmak için CHP'den ayrılmasına benzer bir siyasi hareket İYİ Parti'de de harekete geçiyor.

Bölünme Hareketi CHP'den Sonra İYİ Parti'ye Sıçradı! Yeni Bir Parti Daha Kuruluyor!

İYİ Parti'nin 2. Olağan Kongresi'nde yaşanan liste krizinden sonra küskün millevekillerinden olan Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın daha önce İYİ Parti'den istifa eden Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile yeni bir parti kuracakları ifade edildi.

YENİ PARTİ İDDİASI DOĞRULANDI!

Yeni bir sisyasi parti kuracakları iddia edilen Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk bu iddiaları doğrulayarak, “Yeni bir partinin kuruluşunu gerçekleştireceğiz. Bu partinin kuruluşunda Ümit Özdağ da olacak. Ancak kendisi şu anda İYİ Parti milletvekilidir. Bu nedenle Ümit Özdağ hakkında beyanat vermem etik olmaz. Ancak biz Atatürkçü, milliyetçi ve vatandaver ilkeleriyle bir siyasi parti kurmak için çalışıyoruz.” dedi.

KARASIZ SEÇMENE UMUT OLACAĞIZ

Türkiye'de yeni bir siyasi harekete ihtiyaç olduğunu söyleyen İsmail Koncuk, “Anketlere bakın sürekli kararsız seçmenlerin sayısı artıyor. Artık mevcut siyasi yapılar vatandaşa hitap edemiyor. Vatandaş bu yapıları iktidar alnernatifi olarak değerlendirmiyor. Türkiye'de iki kutuplu bir siyasi sistem oluşturdular. Ya Cumhur İttifakı'nda olacaksın ya da Millet İttifakı'nda. Vatandaş ikinize de itibar etmiyor. Yüzde 30 kararsız seçmen bu nedenle var. Burada yeni bir siyasi anlayışa ihtiyaç var. Vatandaşın dersine çözüm bulacak, Türkiye'yi düze çıkaracak Atatürkçü, milliyetçi ve vatansever bir hareket gerekiyor. Biz de bu doğrultuda çalışma başlattık. Tabiki bugünden yarına siyasi parti kurulmaz. İki üç ay sürecektir hazırlığımız. Yine de fazla geç kalmadan partileşerek Türkiye'ye yeni bir umut sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ hakkında da konuşan İsmail Koncuk, “Ümit Bey tartışmasız bir şekilde Türk milliyetçiliğini hayatının her aşamasına taşıyabilmiş bir kardeşimizdir. Bu millete karşı samimi bir sevgisi vardır. Bu sevgiden dolayı milletimiz için hizmet etmek istemektedir. Kendisiyle beraber olmaktan ve bir yol arkadaşlığı yapmaktan memnuniyet duyuyorum.” şeklinde konuştu.

ÜMİT ÖZDAĞ RENK VERMEDİ!

Yeni parti kuruluşuna dair Ümit Özdağ ise herhangi bir açıklama yapmaktan kaçındı. Yeni parti sorusuna Ümit Özdağ, “Herhangi bir beyanet vermek istemiyorum. Bu konu hakkında konuşmayalım.” dedi. Ümit Özdağ şu anda ihraç edildiği İYİ Parti'ye mahkeme kararı ile döndü. Merak Akşener ve kurmayları ise parti birlik ve bütünlüğü amacıyla Ümit Özdağ'ın aykırı açıklamaları olmadıkça ihraç dosyasını rafa kaldırma kararı aldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@