Bbp Eski Genel Başkanı Topçu: Esed, Sisi Noktasında Cumhurbaşkanı'nın Yanındayım

- AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Salim Uslu, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve dernek üyelerine ziyarette bulundu.

Haberler 18.04.2015, 11:52
Bbp Eski Genel Başkanı Topçu: Esed, Sisi Noktasında Cumhurbaşkanı'nın Yanındayım

- AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Salim Uslu, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve dernek üyelerine ziyarette bulundu.

-Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu: “Şu kadar seneden sonra bir gece vakti vahiy inmiş gibi önümüze yolsuzluk koyulup devlete operasyon çekilmesine de asla fırsat vermeyeceğiz. Bu çerçeve içerisinde şu anda ülkemizin çözüm süreci çok önemlidir. İşte Ermeni soykırımı iftiralarının yüzüncü yılında Haçlı’nın bir tamamı ayağa kalktı. Buna karşı dikkatli olmamız gerekir. Çözüm süreci işte bütün bunları halledecek bir meseledir.”

ANKARA(ANKA) – Büyük Birlik Partisi Eski Genel Başkanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, iktidarın dış politikalarını desteklediğini belirterek, “Ülkemizin çözüm süreci çok önemlidir. İşte Ermeni soykırımı iftiralarının yüzüncü yılında Haçlı’nın bir tamamı ayağa kalktı. Buna karşı dikkatli olmamız gerekir. Çözüm süreci işte bütün bunları halledecek bir meseledir” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ve dernek üyelerine ziyarette bulundu. Burada bir konuşma yapan AK Partili Uslu, içeride ve dışarıda Türkiye'ye yönelik çok ciddi senaryolar bulunduğunu belirterek, “Türkiye olarak ateş coğrafyasının içerisindeyiz. Türkiye’nin etkin ve saygın bir ülke konumuna gelmesi bu coğrafyada barışı hâkim kılacak yegâne bir güç olması anlamına geliyor. Bunun farkındalar” dedi.

YDD Onursal Başkanı Yalçın Topçu’nun mücadelesinin Türkiye için önemli olduğunu belirten Uslu, “Yalçın Topçu gerektiğinde ‘bu sokak çıkmaz sokak’ diyebilecek cesareti gösterebilmiştir. Aksi halde haksızlık karşısında eğilirsek şerefimizi de kaybederiz” diye konuştu.

-YALÇIN TOPÇU: “HAÇLI’NIN BİR TAMAMI AYAĞA KALKTI”-

Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu ise ülkelerin demokrasiye ulaşabilmelerinde STK’nın rollerinin önemine dikkat çekti. 2015 Genel Seçimlerinde Uslu’nun milletvekili adaylığının kendilerini memnun ettiğine değinen Topçu, “Hem işçi hareketleri içerisindeki büyük tecrübeleriniz hem de diğer sivil toplum kuruluşlarındaki yöneticiliklerinizden edindiğiniz birikimleriniz ile inşallah önümüzdeki dönem daha iyi hizmetler yapmaya vesile olacaktır” dedi.

Pekişmiş demokrasiye kavuşan ülkenin de devlet-i ebed milleti esas alan bir anayasayla birlikte üniter yapıyı bozmadan başkanlık sistemine geçen bir yapıya kavuşur diye düşündüklerini anlatan Topçu, şunları söyledi:

“Bize biçilen ilahi bir kader var. Orta Asya’da bizden başka topluluklar da var. Ama orada İslam ordularıyla karşılaşan Oğuz’un; ‘Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedüenne Muhammeden abdühü ve Resûlü’ demesi bir ilahi takdirdir olarak nitelendiriyorum. Neticede yer küreye baktığınız zaman birçok yarımada var. Bu yarımadaların tamamının istikameti kuzeyden güneyedir. Bir tek Anadolu’nun istikameti batıyadır. Alparslan’ın 1071’de Malazgirt’ten girmesi tesadüf değil ilahi kaderdir.”

İstanbul’un Fethi gibi Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar, Anafartalar’ın da ayrı bir “dönüm noktası” olduğunu belirten Topçu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sisi ve Esed noktasında yanında olduğunu bildirdi. Topçu, şöyle devam etti:

“İftiharla, açıklıkla da söylüyorum. Kim ne derse desin ben doğruyu haykıracak birisiyim. Benim misyonum bunu gerektiriyor. Geçmişte rakıda, heykelde, Merkel’de yanında olmuştum. Devlet kurumlarında rakı içilme meselesi vardı. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımız Başbakandı. Yanındaydım. Merkel’in buradaki birtakım Anadolu ve bizim medeniyet coğrafyaları ile ilgili iddiaları vardı. O zaman yine Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındaydım.  Bir de adına sanat denilen, bizim serhat şehrimizde bir heykel vardı. Onunla ilgili tartışmada yanındaydım. O zaman da şimdi de söylüyorum. ‘Kızım Fatıma da olsa esasını uygulamak size yakışır.’ Biz, ‘kızım Fatıma da olsa’ yüksek ahlakına iman etmiş insanlarız. Ama şu kadar seneden sonra bir gece vakti vahiy inmiş gibi önümüze yolsuzluk koyulup devlete operasyon çekilmesine de asla fırsat vermeyeceğiz. Bu çerçeve içerisinde şu anda ülkemizin çözüm süreci çok önemlidir. İşte Ermeni soykırımı iftiralarının yüzüncü yılında Haçlı’nın bir tamamı ayağa kalktı. Buna karşı dikkatli olmamız gerekir. Çözüm süreci işte bütün bunları halledecek bir meseledir.”

Görüşmeler sonrasında AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Salim Uslu’ya Türk Cumhuriyetlerinden gelen öğrenciler tarafından bir plaket takdim edildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@