Başbakan'ın Açıklaması Tüyler Ürpertici

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, şehit edilen Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesine bazı basın mensupların alınmamasına ilişkin,  “Başbakan’ın açıklaması tüyler ürpertici” dedi. -“HER HACIN

Haberler 02.04.2015, 12:38
Başbakan'ın Açıklaması Tüyler Ürpertici

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, şehit edilen Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesine bazı basın mensupların alınmamasına ilişkin,  “Başbakan’ın açıklaması tüyler ürpertici” dedi.

-“HER HACININ EN AZ 500 DOLARI KENDİ CEBİNDE KALACAKTIR”-

Özkes, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında hac fiyatlarına değinerek şöyle dedi:

 “Ne var ki şirket ile hacca giden hacıların parasından en az 10’dan fazla kurum kesinti yapıyor. Devlet para kesiyor, Diyanet para kesiyor, TÜRSAB para kesiyor, Suudi Arabistan para kesiyor, vergi para kesiyor, harç para kesiyor. Ayrıca her hacıdan döviz kurlarının yükselme ihtimali dikkate alınarak ihtiyat akçesi adı altında yüzde 5 fark alınıyor ama döviz yükselişi olmasa da bu para yıllardır iade edilmiyor. Allah nasip ederse 7 Haziran’da CHP iktidarında hacılardan alınan bu kesintileri azaltacağız ve hac ücretlerinin mümkün olabilecek indirimini mutlaka sağlayacağız. CHP iktidarında her hacıdan en az 500 dolar düşülecektir. Her hacının en az 500 doları kendi cebinde kalacaktır.”

-“ALLAH ISLAH ETSİN”-

Şehit edilen Cumhuriyet savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın cenazesine bazı basın mensuplarının alınmamasına ilişkin soruya Özkes, “Dünkü tablo çok vahim bir tablo. Çok düşündürücü bir tablo. Ortada bir şehit var. Burada ayrışma, burada kutuplaştırma, burada ötekileştirme olmamalı. Cenaze esnasında bunlar olmamalı. Başbakan’ın açıklaması tüyler ürpertici. Sanki böyle bir hiddet, nefret, şiddet içeren bir açıklama. Cenazenin ruhuna kesinlikle bağdaşmıyor. Allah ıslah etsin” yanıtını verdi.

“Başbakan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin cenazeye katılmamalarını eleştirdi, ne diyorsunuz?” sorusuna Özkes, “Bunu bir Başbakan’ın dillendirmesi yani cenazeye katılmamayı dile getirmesi belki Cumhuriyet tarihinde bir başbakan tarafından ilk defa böyle bir suçlama getirilmiştir. Bu çok yanlış bir şeydir. Davutoğlu’nun stratejik derinliği olmadığını gördük ama insani ve İslami derinliğini de görmekten pek mutlu değiliz. Yakışmıyor” yanıtını verdi.

Bir başka soruya Özkes, “Sorunun ben cübbede olduğunu sanmıyorum. Sorun AKP’nin kafasında, zihniyetinde. Akıl tutulması var” yanıtını verdi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@