Başbakan'dan Şoförlere Ötv Müjdesi

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, şoför esnafına altı müjde verdi. Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünü 2016 yılına kadar yenileyen esnafın ÖTV’si devlet tarafından ödenecek. Şoförlere yöneli

Haberler 12.05.2015, 13:56
Başbakan'dan Şoförlere Ötv Müjdesi

ANKARA (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, şoför esnafına altı müjde verdi. Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünü 2016 yılına kadar yenileyen esnafın ÖTV’si devlet tarafından ödenecek. Şoförlere yönelik şiddetin engellenmesi için araçlara takılacak Kamera ve GPS sistemlerinin bedeli de vergiden düşecek.

ATO Kongre Merkezi’nde şoför esnafı ile bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, “esnaf geleneği bizim kültürümüzün omurgasıdır" dedi.

Son 12 yıl içinde ülkenin nereden nereye geldiğinin en önemli şahidinin şoför esnafı olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, şoför esnafına da müjde verdi.

Ticari taksi, hatlı minibüs, servis aracı, özel halk otobüsünü 2016 yılına kadar yenileyen esnafın ÖTV’sinin devlet tarafından ödeneceğini ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Son teknoloji ile donanmış konforlu araçlarda hizmet vereceksiniz. Araç stokunun yenilenmesiyle vatandaşlar da bu konfordan faydalanacaklar. Vatandaşlarımızın canları sizlere emanet. Şoför esnafımızın canları da bize emanet. Bir takım saldırılara maruz kalıyorsunuz, bir takım şiddete maruz kalıyorsunuz. Bu şiddeti engellemek üzere araçlarınıza takılacak kamera ve GPS sistemlerinin bedelini vergiden düşürüyoruz. Temiz, düzenli ve sağlıklı dinlenme yerleri, durak kulübeleri sektörde hızla yayılacak ve bu konuda yerel yönetimlere gerekli desteği sağlayacağız. Kanuni yapısal değişiklikler gerçekleştireceğiz. Bu çerçevede özel halk otobüsleri tanımı 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’na eklenecek. Minibüsçülerin Motorlu Taşıt Vergisi ile ilgili sorununu Kanuni bir değişiklik ile çözeceğiz. Metro ve raylı sitem yapılan güzergâhlarda servis taşımacılığının kaldırılacağına dair söylentiler yâda açıklamalar geçersizdir” dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasının sonunda, şoför esnafı neden mutlu olacaksa o düzenlemeyi yapmakta tereddüt etmeyeceklerini söyledi.(ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@