Başbakan'dan Muhalefete: Tın Tın Boş Ses

ARDAHAN(ANKA)-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a , “Hacı deden yaşıyorsa ellerinden öperim, vefat etmişse Allah rahmet eylesin. Ona saygımız sonsuzdur ve Selahattin

Haberler 05.05.2015, 18:46
Başbakan'dan Muhalefete: Tın Tın Boş Ses

ARDAHAN(ANKA)-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a , “Hacı deden yaşıyorsa ellerinden öperim, vefat etmişse Allah rahmet eylesin. Ona saygımız sonsuzdur ve Selahattin ismini iyi niyetle koymuştur. Ama sen o isme ihanet ettin. Hacı dedenin gittiği Kabe’yi Taksim’le karşılaştırmaya kalktın. Önce hacı dedene hürmet et, milletin dinine, imanına hürmet et sonra milletin huzuruna çık” sözleriyle yanıt verdi. 

7 Haziran 2015 seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ardahan’da halka seslendi.

Ardahan ve Türkiye’yi kucaklayan tek partinin AK Parti olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Ardahan bizim için kaledir. Ardahan milli iradeye her zaman sahip çıktı, şimdi de sahip çıkacak. Birileri Türkiye’yi şu veya bu kimlik politikalarıyla bölmek, ayrıştırmak isteyebilir. Cümle âlem bilsin ki Ardahan tek yürek” dedi.

7 Haziran seçimlerinden Ardahan’da 2 milletvekili istediğini kaydeden Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Öyle günler yaşıyoruz ki, biran gözlerinizi kapatın 1919 Ocağı gibi. Aynen o kara günler gibi 2002’de de Türkiye karan günlerdeydi. Belki topraklarımız işgal edilmemişti ama hazinemiz işgal edilmişti. Belki düşman askeri girmemişti ama IMF memurları veya diğer yurt dışından gelenler ülkeyi hükümetten çok onlar idare ediyordu. Sakarya’da deprem olduğunda ülkenin Başbakanı, Ankara’dan Sakarya 3 gün içerisinde gidememişti. Biz bu kaderi değiştirdik.  Artık bu devi kimse dizinin üzerine çökertemez. Bu dev ayağa kalktı ve inşallah 2023’e doğru dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline gelecek. Türkiye böyle bir yükselişe geçince şer odakları durmadı” diye konuştu.

Ardahan’dan tüm Kafkas halklarına masaj veren Başbakan Davutoğlu, “Kafkas barışı için ne gerekiyorsa yaparız. Geçtiğimiz hafta içinde özellikle belli ülkelerin 1915 olaylarından hareketle Türkiye’yi kıskaç altına alma, bu milleti tahkir etme politikalarına karşı dimdik ayakta duracağız. Biz herkesle tarihi konuşuruz ama hiçbir güç karşısında baş eğmeyiz. Bu tarihe yazılacaksa, Ahıska Türklerini de konuşmak lazım, yiğit Ahıskalıların bir gece yarısı trenlere bindirilip nasıl Sibirya’ya gönderildiğini konuşmak lazım. Siz de bu tarihi unutmayın. Dünyanın her yerinde biz Ahıskalı kardeşlerimize sahip çıktık, sahip çıkıyoruz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Ortadoğu’ya barış getireceğiz” açıklamalarında bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu  “Önce sen partine barış getir, partine. CHP kaç parça. Halen Şişli Belediyesi'nde barışı bulamadın, Ortadoğu’ya nasıl barış getireceksin” sözleri ile eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun dün Ardahan mitinginde, ‘Ardahan’a ne yaptılar?’ sorusunu sorduğunu anımsatan Davutoğlu, “El insaf. Ardahanlılar bilir ne yaptığımızı, Türkiye bilir” dedi.

-“ÖNCE HACI DEDENE HÜRMET ET”-

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın Taksim'e yönelik Kabe açıklamalarına da değinen Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ben ona, ‘sana Selahaddin demeyeceğim’ deyince, Hacı dedem koymuş bana bunu diyor. Hacı deden yaşıyorsa ellerinden öperim, vefat etmişse Allah rahmet eylesin. Ona saygımız sonsuzdur ve Selahattin ismini iyi niyetle koymuştur. Ama sen o isme ihanet ettin. Hacı dedenin gittiği Kabe’yi Taksim’le karşılaştırmaya kalktın. Önce hacı dedene hürmet et, milletin dinine, imanına hürmet et sonra milletin huzuruna çık.

-“GAFİL, TIN, TIN”-

“Al birini vur ötekine, al CHP’yi vur HDP’ye, al HDP’yi vur CHP’ye. Aynı ses çıkıyor. Tın,tın, boş testi sesi. Biri masal okur diğeri bu masallardan tahrikler çıkartır. Demirtaş geçen sene demiş ki; ’Marmaray’ı yaptılar, Ardahan’a ne yaptılar?’ Bunlar 70’li yıllarda kalmış solcu mantığı. Hani o zaman da diyorlardı ki; ‘Boğaz Köprüsü’nü niye yapıyorsunuz? Doğuya köprü yapmak gerekirken.' Hey gafil şimdi Boğaz Köprüsü'nü kullanmıyor musun? Marmaray’ı CHP’li seçmen de kullanıyor, HDP’li de, bütün vatandaşlarımız kullanıyor.”(ANKA)

(HSN/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@