Başbakan'a ‘Yumurcak' Sorusu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Yumurcak TV’nin terör faaliyetleri nelerdir?” diye sordu.

Haberler 08.10.2015, 13:25
Başbakan'a ‘Yumurcak' Sorusu

Erdem, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, "Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren TTNET’in dijital yayın platformu Tivibu'nun ve Turkcell TV’nin ardından Digitürk de muhalifliğiyle bilinen bazı TV kanallarını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yapılan bir soruşturma gerekçesiyle platformlarından çıkardığını" açıkladığını belirterek şöyle dedi:

“Şahsınıza göre Cumhurbaşkanı’nı ve AKP’yi eleştirmek anayasal düzene karşı suç mudur? Anayasal düzeni koruma iddiasıyla Anayasa kaç defa daha çiğnenecektir?

İlgili kanalların anayasal düzene karşı işlediği iddia edilen suçlar nedir? Yumurcak TV’nin terör faaliyetleri nelerdir?

Seçim döneminde muhalif yayın yapan diğer kanalların da yayın platformlarına baskı yapılarak izlenmesi engellenecek midir?

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu’nun adı daha gerçekçi olması için AKP’ye Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu olarak değiştirilecek midir?

Doğan Medya Grubu’nun da terör soruşturması açıldığı dikkate alınırsa, DMG’nin kanalları için ilgili yayıncı platformlara benzer bir dayatma yapılacak mıdır?

A Haber, Beyaz TV, Star gibi kanallara ‘kamu düzenini bozan’ ‘400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün’, ‘Millet kaosu seçti hayırlı olsun’ ve ‘Bu Anayasa’yı tanımıyorum’ gibi söylemleri yayınladığı ve savunduğu için de benzer bir karar aldırtılacak mıdır?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@