Başbakan'a Maç Tepkisi

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, “Başbakan yanına bir şehit çocuğunu alarak maça gitmekten imtina etmedi.

Haberler 07.09.2015, 16:36
Başbakan'a Maç Tepkisi

ANKARA (ANKA)- MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, “Başbakan yanına bir şehit çocuğunu alarak maça gitmekten imtina etmedi. Sayın Başbakan’a hiç yakışmadı ama hiç yakışmadı. Bir çocuğun üzerinden hem de bir şehit çocuğunun üzerinden bir siyasi propaganda geliştirmek kadar çirkin bir şeyi son dönemde Türk siyaseti hiç görmemişti” dedi.

Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Dağlıca’daki terör saldırısına değinerek, “Dağlıca Türk Milleti için ikinci Sakarya niteliği kazanmıştır” dedi. Özdağ şöyle devam etti:

“Son iki aydan beri Güneydoğu Anadolu’da şehit düşen, yaralanan her asker her polis canıyla ve kanıyla AKP’nin müzakere politikasının bedelini ödemektedir.  PKK’nın bugün yaptığı saldırılarda kullanmış olduğu uyuyan bombalar Beşir Atalay, Efkan Ala, Yalçın Akdoğan Türk Milletini uyuturken yerleştirilmiştir.”

Başbakan’ın maça gitmesini sert sözlerle eleştiren Özdağ, “Çatışmanın öğleden sonra saat 15-15.30 civarında başladığını biliyoruz. Buna rağmen Başbakan yanına bir şehit çocuğunu alarak maça gitmekten imtina etmedi. O şehit çocuğu o stadyumdaki tek mutsuz kişiydi.  Sayın Başbakan’a hiç yakışmadı ama hiç yakışmadı. Bir çocuğun üzerinden hem de bir şehit çocuğunun üzerinden bir siyasi propaganda geliştirmek kadar çirkin bir şeyi son dönemde Türk siyaseti hiç görmemişti” diye konuştu.

“Cumhurbaşkanı’nın 400 vekil açıklamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna Özdağ, “Mesele PKK’nın, AKP’nin aman seçimlerden önce PKK eylem yapmasın endişesi, korkusu ve politikası sayesinde 2012’den bu yana Güneydoğu Anadolu’da yaygın bir istihbarat ağı kurması devletin gözü önünde, geniş bir cephanelik envanteri oluşturması, bütün birliklerin hareket edebileceği her noktanın uyuyan bombalarla donatılması, büyük miktarda ağır silahın Türkiye’nin içerisine sokulması ve konuşlandırılması dün birliğimize saldırılırken uçaksavarlar kullanıldı. Bütün bunlar hükümetin PKK’ya göstermiş olduğu müsamahanın bir sonucudur. Bunun makul bir izahı yoktur. AKP Türk milletinden ve Türk ordusundan özür dilemek zorundadır” dedi.

Bir soru üzerine Özdağ, “Dün gece beni arayıp telefonda ağlayan çok asker oldu. Bu zaaftan değil. Acıdandı, büyük bir acıdan, ellerinin kollarının bağlanmış olduğunu hissediyorlar” diye konuştu. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@