Başbakan'a Işid Soruları

ANKARA (ANKA)-  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Sur...

Haberler 22.11.2015, 09:50
Başbakan'a Işid Soruları

ANKARA (ANKA)-  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Suriye’de IŞİD için savaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayısı kaçtır? İllere göre dağılımı nedir?” diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, merkezi ABD'de bulunan araştırma şirketi PEW'in yaptığı ankete göre, Türkiye'de IŞİD'e sempati duyanların oranının yüzde 8 olduğunu belirterek şöyle dedi:

“IŞİD'e karşı sempati duyanların Türkiye yüzde 8 ile listenin beşinci sırasında yer aldığı iddiası doğru mudur? Türkiye’de IŞİD terör örgütüne yüzde 8 sempati duyulmasının nedenleri nelerdir? Türkiye’de IŞİD terör örgütüne duyulan sempati ile ilgili bilimsel araştırma yapılmış mıdır? Yapılmamışsa nedeni nedir? Türkiye’de IŞİD terör örgütüne yüzde 8 sempati duyulması IŞİD’in Türkiye’de sosyolojik tabanın olduğunun bir göstergesi değil midir? 

Türkiye’de insanları IŞİD’e yönlendiren vakıf, derneklerin olduğu iddiası doğru mudur? Türkiye’de insanları IŞİD’e yönlendiren vakıf, dernekler hangileridir?

Suriye’de IŞİD için savaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı sayısı kaçtır? İllere göre dağılımı nedir?

IŞİD’in Suriye’den çıkarılması durumunda Türkiye’ye yönelecek, yerleşecek IŞİD militanı sayısı kaçtır? Bu konuyla ilgili alınmış ve alınacak önlemler var mıdır?

İnternette Türkçe IŞİD propagandası yapan internet sitesi, sosyal medya hesabı sayısı kaçtır? Bu site ve hesaplardan kaç tanesi kapatılmıştır?” (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@