Başbakan'a Gökçek Soruları

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “AUAP 2038 Planının Büyükşehir Belediye ...

Haberler 08.10.2015, 16:55
Başbakan'a Gökçek Soruları

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, “AUAP 2038 Planının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karara bağlanarak kesinleşmesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih  Gökçek’in infial uyandıran ve üst plan uyumsuzluğu nedeniyle sürekli olarak haklı biçimde davalara maruz kalan hatalı uygulamaları nedeniyle kendisine açılan davaların düşmesini sağlamayacak mı?” diye sordu.

Erdoğdu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Ankara Ulaşım Ana  Planı’na (AUAP) ilişkin sorular yönelterek şöyle dedi:

“Söz konusu projenin yürütücüsünün yardımcısı ve plan müellifi olan kişi hakkında şehir planlamacısı lisans diploması olmadığı yönünde bir dava açılmış mıdır?

Gazi Üniversitesi’ndeki planlama ofisi kim tarafından kurulmuş, bu ofise atamalar hangi kriterlere göre yapılmıştır?

AUAP 2038 Planının Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karara bağlanarak kesinleşmesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih  Gökçek’in infial uyandıran ve üst plan uyumsuzluğu nedeniyle sürekli olarak haklı biçimde davalara maruz kalan hatalı uygulamaları nedeniyle kendisine açılan davaların düşmesini sağlamayacak mıdır?

Bahsi geçen planda; ODTÜ  2. Yolu gibi, AOÇ’deki  fiili uygulamaları yasal hale getirmek için özel bir çalışma yapıldığı iddiaları doğru mudur?

Gazi Üniversite rektörü hakkında yürütülen bir soruşturma var mıdır? Varsa bu ne zaman başlamış, sonucu ne olmuştur?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@