Başbakan'a ‘Ak Troller' Sorusu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “AK trollerin maaş...

Haberler 29.09.2015, 10:10
Başbakan'a ‘Ak Troller' Sorusu

ANKARA (ANKA)- CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “AK trollerin maaşları ve giderleri Saray’a ayrılan örtülü ödenekten mi karşılanıyor?” diye sordu.

Erdem, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Tunceli’de teröristlerle girdiği çalışmada şehit olan Jandarma Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in annesinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerine, sosyal medyadaki AK troller ‘hoşt’, ‘şahsiyetsiz’ gibi hakaretlerde bulunmuştur” diyerek şöyle devam etti:

 “Seçim zamanı Türk bayraklarıyla meydanlarda propaganda yapıp şehit cenazelerinde ağlamak ve diğer taraftan eleştirildiği zaman şehit annesine ve yakınlarına bile küfür etmek bir çelişki midir?

AK Troller tarafından yapılan bu saygısızlığın talimatı doğrudan Saray tarafından mı yoksa hükûmetinizce mi verilmiştir?

Şehit annesine hakaret edilmesi karşılığında troller ne ile mükafatlandırılmıştır? Troller ne kadar maaş karşılığında AKP’yi eleştiren tüm insanlara küfür etmektedir?

Şehit annesinin partinizin savaş politikalarına sitemi karşısında anneye terör propagandası yapma iddiasıyla soruşturma başlatılacak mıdır?

AK trollerin maaşları ve giderleri Saray’a ayrılan örtülü ödenekten mi karşılanmaktadır? Bu trollere ait sahte hesapların bilgisi hükûmetinizde var mıdır?

400 vekil ve koltuk hırsı nedeniyle mi partiniz tüm ilkelerinden vazgeçmekte, toplumun hemen her kesimi AKP karşısında kutuplaştırılmakta ve şehit yakınlarına küfürler edilmesi için talimatlar verilmektedir?

Şehit annesine yapılan bu saygısızlık karşısında sosyal medyadan verilen tepki de dikkate alınarak troller hakkında herhangi bir soruşturma başlatılacak mıdır?” (ANKA)

(MG/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@