Başbakan Kılıçdaroğlu'nu Yalancılıkla Suçladı

AFYONKARAHİSAR(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçim vaatleri üzerinden eleştirirken, “yalancılıkla” suçladı.  Davutoğlu,  “Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Türkiye'de 17 milyon kişi 200 liranı

Haberler 15.05.2015, 23:27
Başbakan Kılıçdaroğlu'nu Yalancılıkla Suçladı

AFYONKARAHİSAR(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçim vaatleri üzerinden eleştirirken, “yalancılıkla” suçladı.  Davutoğlu,  “Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Türkiye'de 17 milyon kişi 200 liranın altında yaşıyor, 8 milyon kişi bin liranın altında yaşıyor’ diyor. Yahu bu sayı saymayı bilmiyor. Cevap versin eğer 8 milyonun altında bin liranın altında yaşayan varsa ben bugün istifa ederim Yalan, bu adam yalancı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. ABD'den gelen bir reklamcının eline tutuşturduğu kağıdı okuyor. Ona;  ‘yalan söyle gerisine karışma’ demişler” dedi.

Davutoğlu, 7 Haziran genel seçimleri kapsamında AK Parti’nin düzenlediği Afyonkarahisar mitinginde konuştu.  Başbakan Davutoğlu, seçim vaatleri kapsamında yeni müjdeler verirken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hem seçim vaatleri üzerinden hem de açıklamaları üzerinden eleştirdi.  

-KILIÇDAROĞLU’NA MEKTUP YANITI-

CHP’yi darbeleri savunmakla suçlayan Başbakan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’na, “Bir kez daha meydan okuyorum. Çık 27 Mayıs'a darbe de” dedi. Başbakan şöyle dedi:

“Görelim nasıl darbelere karış olduğunu. Dün ben, 'Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi ' diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: 'İnönü mektup yazmıştı.' Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar. İşte biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar'ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi? Çıktı mı meydana  'Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.' dediler mi  Hayır.”

-"BU DÜNYADA YAŞAMIYOR BU ARKADAŞ"-

“Türkiye’nin İsrail’de niye büyükelçisi yok” diye soran Kılıçdaroğlu’na bir kez daha yanıt veren Davutoğlu,  “Bu dünyada yaşamıyor bu arkadaş galiba, başka bir yerde yaşıyor” diye seslendi. Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yani Mavi Marmara'dan haberi yok.  Gazze'de katledilen çocuklardan haberi yok. Postallarla Mescid-i Aksa'ya giren o siyonistlerden haberi yok, dönüp bize soruyor, 'İsrail'de niye Büyükelçimiz yok.' diyor. Be hey gafil, biz Mescid-i Aksa'ya postallarla girenle dost olmayız. Sen ol. BM'de Filistin'inin tanındığı zaman yanlarında sadece Türkiye vardı. Filistin'i tanıyan sadece Türkiye Cumhuriyeti idi. Filistin'i savunan tek devlet Türkiye olduğu için şimdi tuzaklar kuruyorlar. Biliyorlar ki AK Parti'den zalime dost olmaz. İsrail'in bütün tuzaklarına rağmen BM Genel Kurulu'nda Filistin devleti tanınırken, İslam devleti adına Filistin adına tek konuşan Dışişleri Bakanı da bendim. Filistin'in yanında bir tek Türk Dışişleri Bakanı vardı. Filistin'i savunan tek devlet Türkiye Cumhuriyeti devletiydi.”

 Davutoğlu,  Fethullah Gülen Cemaatini kast ederek, “Yurtdışı ve yurtiçindeki çeteler Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, beni ve AK Parti'yi hedefe koyuyor, planlar yapıyor” diye konuştu. “Zafer yakında bizimdir” diyen Başbakan Davutoğlu, “Daha önce övgüler dizenler, daha önce bazı yayınlarla Türkiye iltifatlar yağdıranlar, niye şimdi uluslararası alanda karşımıza geçiyor biliyor musunuz  Çünkü, biliyorlar ki AK Parti'den zalime dost olmaz, biliyor ki AK Parti 'dünya 5'ten büyüktür' diyor. İşte aramızdaki fark bu” dedi.

-İSPAT ET İSTİFA EDER SEÇİME DE GİTMEM-

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu seçim vaatleri üzerinden eleştiren Davutoğlu şöyle dedi:

“Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Türkiye'de 17 milyon kişi 200 liranın altında yaşıyor, 8 milyon kişi bin liranın altında yaşıyor’ diyor. Yahu bu sayı saymayı bilmiyor. Cevap versin eğer 8 milyonun altında bin liranın altında yaşayan varsa ben bugün istifa ederim. Seçime de gitmem.  Yalan, bu adam yalancı. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. ABD'den gelen bir reklamcının eline tutuşturduğu kağıdı okuyor. Ona;  ‘yalan söyle gerisine karışma’ demişler. Ya sayı bilmeyi bilmiyorsun, ya da dayak yemedin. Emeklimize de, esnafımıza da, çiftçimize de onuru biz kazandırdık, biz kazandıracağız. Emekliye seyyanen 100 TL zam yapıldı. 8 milyon emekli bin TL'nin altında maaş alıyor. iddiasını ispatlarsa ben hemen istifa ediyorum seçime gitmiyorum. Kılıçdaroğlu daha istatistik verirken yalan söylüyor. Bu adam yalancı. Yüzü kızarmıyor. Kendisine söyledim 'Yalan söylüyorsun.' dedim, 'İspat et.' dedim. 3 gün geçti aynı şeyi tekrar ediyor. İspat et, bir tek devlet evrakı ya da bir tek istatistik göster.”

-SEÇİM REKLAMINA ELEŞTİRİ-

CHP’nin seçim reklamlarını da eleştiren Davutoğlu,  “Milletçe alkışlıyoruz diye reklam başlattılar, üç günde bitti. Çünkü yalancının mumu yatsıya kadar yanar böyle reklamcının reklamı da ikindi de söner” şeklinde konuştu.

-YENİ MÜJDELER-

Başbakan Davutoğlu seçim vaatleri kapsamında yeni müjdeler de verdi.

“Şimdi bir müjdeyi buradan paylaşıyorum. İlk doğumda anneye 300 lira, ikinciye 400 lira, üçüncüye 600 lira hediye verilecekti. Bugün bu uygulama başladı. Evlilikler kolaylaşacak, hane kurmak kolaylaşacak. Engelli ailelerine 789 lira maaş veriyoruz. Bir aile ‘Ben bir kaç gün dinlenmek istiyorum siz çocuğuma bakar mısınız?’ dediğinde evine bakıcı gönderiyoruz. Kim yanına bir yetim, bir öksüz alıp bakarsa o aileye 750 lira yardım parası veriyoruz.”

Davutoğlu Afyon için de yeni müjdeleri ise şöyle açıkladı:

“İzmir-Ankara yolu yapılıyor, Afyon'dan geçiyor. Hızlı trende, oto yolda oradan gidecek.  Antalya'ya giden hızlı trende Afyon'dan geçecek. Şu ana kadar yarım kalan tüm yollar bölünmüş yol olarak tamamlanacak. Özdilek kavşağını da yapıyoruz. Üniversitemizde teknokent kuruyoruz. Merkeze kadın doğum hastanesi kuruyoruz. Sare hanım gerektiğinde gelip Afyonlu bebelere doktorluk yapacak. Kentsel dönüşüm için TOKi ile konut yapıyoruz. İstiklal havzası yapıp, ziyarete açıyoruz. 15 bin kapasiteli yeni bir stadyum yapıyoruz. Dev bir spor kompleksi olacak. Afyon'u turizmin merkezi yapıyoruz. Kaplıcaları ile meşhur olan Afyon'u restorasyonlarla merkez yapacağız. Doğalgaz ilçelere geliyor." (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@