Başbakan Davutoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs 1919 ile başlayan mücadelede milletin bütün fertlerinin, etnik köken, din, mezhep ayırt etmeden vatan müdafaası için yan yana durduğunu, ortak değerleri yücelterek zafere ulaş

Haberler 19.05.2015, 18:32
Başbakan Davutoğlu'ndan 19 Mayıs Mesajı

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19 Mayıs 1919 ile başlayan mücadelede milletin bütün fertlerinin, etnik köken, din, mezhep ayırt etmeden vatan müdafaası için yan yana durduğunu, ortak değerleri yücelterek zafere ulaştığını bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu,19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında “19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal’in, Samsun’a ayak bastığı, aziz milletimizle birlikte istiklal mücadelemizin meşalesini yaktığı gündür” diyen Başbakan Davutoğlu, bütün yokluk ve imkânsızlıklara karşın başlatılan bu yürüyüşün, milletin birlik ve beraberliğinden, aynı hedef ve idealler etrafında kenetlenmesinden güç aldığını bildirdi. İşgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için bir milletin ayağa kalktığını,  dönemin çok ağır şartlarına rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazıldığını kaydeden Davutoğlu şöyle devam etti:

“Bu mücadelede etnik köken, din, mezhep ayırt edilmeksizin, kadın erkek, genç yaşlı farkı olmaksızın milletimizin bütün fertleri, vatan müdafaası için yan yana durmuş, omuz omuza vermiş, bizi birleştiren ortak değerleri yücelterek zafere ulaşmıştır. İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günün, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize armağan edilmesi, gençlik ve spor bayramı olarak ilan edilmesi de son derece anlamlıdır. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir.  Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. Bu sebeple hükümet olarak en önemli önceliğimiz geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkân sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gençlerin nice büyük başarılarıyla taçlanacağına ve ebediyen yaşayacağına inandığını belirten Başbakan Davutoğlu mesajını “Bu duygularla, gençlerimizle birlikte bütün milletimizin, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, şükranla anıyorum” satırlarıyla bitirdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@