Başbakan Davutoğlu'dan Yeni Açıklama Bizi Ölümle Tehdit Ediyor

RİZE(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz seçim kampanyasına başlıyoruz, paralelciler adliyede hiç yetkisi olmayan bir mahkemede tahliye kararı çıkarıyorlar. Yahu biz buna teslim olur muyuz? Gereği

Haberler 28.04.2015, 23:51
Başbakan Davutoğlu'dan Yeni Açıklama Bizi Ölümle Tehdit Ediyor

RİZE(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz seçim kampanyasına başlıyoruz, paralelciler adliyede hiç yetkisi olmayan bir mahkemede tahliye kararı çıkarıyorlar. Yahu biz buna teslim olur muyuz? Gereği yapıldı HSYK tarafından. Şimdi dün bunlardan birisi Cumhurbaşkanımızı ve beni alenen ölümle tehdit ediyor. Biz doğduğumuz anda ölüme teslim olmuşuz. Biz doğduğumuz anda ne zaman kader tecelli edecekse ona teslim olmuşuz” dedi.

Davutoğlu, partisinin Rize mitinginde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Kılıçdaroğlu başarı hikayesi diyor ya; SSK’yı aldı Genel Müdür olarak, o SSK’yı batırdı Cumhurbaşkanımız İstanbul’u ayağa kaldırdı. Nerede başarı hikayen Kılıçdaroğlu, aldığın her işi yarım bıraktın. Cumhurbaşkanımız için muhtar bile olamaz dediler. Eğer bir başarı hikayesi yazılmış ise bu tarihin ve milletin hanesine yazılmıştır” dedi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında Başbakanların idam sehpasına gönderildiği dönemlerin 1960’lı yıllarda kaldığını söyledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Rize günlerinde, ‘Temel keman çalıyor’ dediğini anımsatan Davutoğlu, “Kemençe ile kemanı ayırt edemiyor. Bildiği tek şey SSK döneminde yaptığı gaflar. Şimdi başarı hikayesi diyor yürüyen merdivene ters biniyor. Merdivene tersten yürüyen adam milleti doğru yola götürebilir mi?” ifadelerini kullandı.

-“BİZİ KİMSE KORKUTAMAZ”-

AK Parti karşısında cephe oluşturulduğunu öne süren Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“CHP, HDP, paralel çete. MHP’de kenarda bekliyor ne zaman katılacağım da çatı adayı nasıl Başbakan yaparım diye. İbretlik günler yaşıyoruz. Biz seçim kampanyasına başlıyoruz, paralelciler adliyede hiç yetkisi olmayan bir mahkemede tahliye kararı çıkarıyorlar. Yahu biz buna teslim olur muyuz? Türk yargısı buna teslim olur mu? Gereği yapıldı HSYK tarafından. Şimdi dün bunlardan birisi Cumhurbaşkanımız ve beni alenen ölümle tehdit ediyor. Bizi tanımamışlar. Biz doğduğumuz anda ölüme teslim olmuşuz. Biz doğduğumuz anda ne zaman kader tecelli edecekse ona teslim olmuşuz. Biz öyle veya böyle, şu veya bu korku ile bu toprakları terk ettik mi? Terk eder miyiz? Peki, onların hocası nerede? Pensilvanya’da. Bizi kimse korkutamaz. Şimdi geçmişteki mesajlardan bahsediyorlar. Cumhurbaşkanımızda bende gel memlekete dedik. Gelmedi. Niye gelmediği ortaya çıktı. Meğer tuzak kuruyormuş, yapacağı darbeden sonra gelecekmiş. Biz o darbecilere teslim olur muyuz? Milletin iradesini 3-5 çeteye teslim eder miyiz?”

-“TAM BİR HAYAL PEŞİNDELER”-

“CHP Genel Başkan Yardımcısı bir açıklama yaptı, ‘HDP barajı aşsın diye HDP’ye dikkatli davranıyoruz. Yani HDP’nin barajı aşması için CHP çalışıyor, koalisyonu anlayın. Türk Baasçılarıyla, Kürt Baasçıları yan yana. Dün bize tehditler savuran bu paralelcilerden bir Ekrem Dumanlı Diyarbakır’da Belediye Başkanı Gülten Kışanak’la arka kapıdan girerek konuşuyor. Şimdi çıksınlar. HDP çıksın açıklasın, paralelcilerle ne işleri var? O Paralel çete çıksın HDP ile ne işi var açıklasınlar. CHP çıksın paralelcilerle ne konuşuyorlar, HDP ile ne konuşuyorlar çıksın açıklasınlar. Planı söyleyin. Tam bir hayal peşindeler. Hep beraber bir araya gelip AK Partinin yükselişini durdurmak istiyorlar. 3’ü değil 13’ü bir araya gelse bu milletin iradesine ipotek koyamazlar.

Şimdi CHP yayınladığı beyannamede, 1 8 4 diye bir sistem teklif ediyor. Yani 28 Şubat’ın, 8 yıllık kesintisiz eğitimin, yani İmam hatiplerin orta kısmının kapatılması fiilen. Bu seçimde hani ikna odalarını kuran bir profesör vardı ya; Nur Serter, bu seçimde meclis dışında. Peki, Meclis’e kim giriyor? O Başörtüsü zulmüne uğrayan bacılarımız onurla Meclise giriyor.

İmam hatipleri biz kurduk, diyor. Kılıçdaroğlu’na buradan sesleniyorum; sakın tek parti CHP’sini hatırlatma. Bu memleket tek parti CHP’sini çok iyi bilir. Özellikle Rizeliler bilir. Tek parti döneminde şapka takmadıkları için 8 Rizeli asıldı. İdam sehpasına yürüyen o insanlar, tek parti zulmünü yaşadı. İdam sehpasına yürüyen Adnan Menderes, CHP’nin desteklediği bir darbe sonucunda şehit edildi. Şimdi Kılıçdaroğlu, CHP tarihini açarsan bu milletin söyleyeceği çok sözü olur. Peki, bu zulümleri kim durdurdu? AK Parti. Darbeyi, vesayeti bu memleketten AK Parti kaldırdı. Türkiye’de özgürlüklerin temsilcisi, savunucusu kim? AK Parti. Türkiye’de demokrasiyi taçlandıran parti, AK Parti.” (ANKA)
(HSN/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@