Başbakan Davutoğlu: Ya Elindeki Cici Çocuk Sembollerini Bırak Ya Da Terörü

UŞAK(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4 savcının HSYK tarafından meslekten ihraç edilmesini, “İddianamelerini aynen sahiplerine iade ediyoruz” sözleriyle değerlendirdi. HDP Genel Başkanı Selahattin

Haberler 13.05.2015, 20:03
Başbakan Davutoğlu: Ya Elindeki Cici Çocuk Sembollerini Bırak Ya Da Terörü

UŞAK(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 4 savcının HSYK tarafından meslekten ihraç edilmesini, “İddianamelerini aynen sahiplerine iade ediyoruz” sözleriyle değerlendirdi. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı da eleştiren Davutoğlu, “Ya elindeki cici çocuk sembollerini bırak ya da terörü bırak. İkisi bir arada olmaz” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında 31’inci il mitingini Uşak’ta yaptı.

Davutoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin farklı renklerin, farklı desenlerin ama tek bir kilimin eseri olduğunu söyledi. Seçim çalışmaları kapsamında 15 gündür Türkiye’yi gezdiğini anımsatan Davutoğlu, "AK Parti Türkiye’nin bütün renklerini, bütün güzel desenlerini, bütün güzel ahengini yansıtıyor” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kaldıracağını açıklayan HDP Genel Başkanı Demirtaş’ı ve muhalefeti Uşak şivesi ile “bunların hepsi lom sözlü” ifadesiyle eleştiren Davutoğlu, “Türkiye’nin her santimetre karesi bizim şerefimizdir, onurumuzdur, izzetimizdir. Al bayrağı oralarda dalgalandırmak bizim onurumuzdur. Bize hesap soracak olanlar önce er meydanına çıksınlar, Hakkâri, Bitlis, Muş, Ağrı meydanına, Uşak meydanına çıkar gibi çıksınlar” diye konuştu.

Şanlıurfa mitingi sonrası Süleyman Şah Türbesini ziyaret ettiğini anımsatan Başbakan Davutoğlu, “Kimden izin altında oraya gittin” eleştirisinde bulunan MHP lideri Bahçeli'ye, “Biz Allah’tan ve milletten başka kimseden almalıyız. Önümüzde Mehmetçik vardı, Mehmetçiğin elinde Türk yapımı silah vardı, gökyüzünde Türk yapımı uçak, helikopterin olduğu Türkiye hiç kimseden izin almaz. O izin sizin döneminizdeydi Sayın Bahçeli! Uşak’ın Eşme’sine ne kadar rahat gidersek, Suriye’nin Eşme’sine de öyle gideriz. Kimseden izin almalıyız” cevabını verdi.

Başbakan Davutoğlu konuşmasında Uşaklılardan 7 Haziran seçimlerinde 3 milletvekili sözü istedi.

-“BİZ ANKARA’DA OTURMADIK”-

Muhalefete 7 Haziran seçimleri öncesi meydan okuyan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

“Siyaset yiğitçe bir mücadeleyse, diyorum ki; 'biz birinci parti olmazsak, seçimi kazanamazsak ben istifa etmeye hazırım.' Kılıçdaroğlu, diyemiyor, Bahçeli diyemiyor, Demirtaş diyemiyor. 4-5 gündür soruyorum bir tanesi de çıkıp, bu seçimi kazanacağım, kazanamazsam bırakacağım diyemiyor. Diyemiyor, çünkü seçimi kazanamayacaklarını biliyorlar, çünkü koltuk sıcak. Oturuyor Genel Başkan koltuğunda üçü de siyaset yapıyor kendince. Sırtlarında yumurta küfesi yok. Bizim için mesele koltuk meselesi değil, yürek meselesi. Biz Ankara’da oturmadık, Sayın Bahçeli’nin Başbakan Yardımcısı olduğu dönemdeki gibi.”

-“BİR DAHA KİMSE DARBEYE HEVESLENMESİN”-

“Baktılar ki; Türkiye yükseliyor, budamak istediler. Darbe yolunu denemeye çalıştılar. Darbeciler geldi karşımıza, vesayetçiler geldi. Kenan Evren ölünce herkes darbe karşıtı oldu. CHP 27 Mayıs darbesini destekledi mi? Yarın tarihi bir gün, yarın Yassıada’dayız. Bir darbe Generali vefat ederken biz Yassıada’da, Adnan Menderes’in çile çektiği o adayı dünyaya ibret olarak bir ziyaret makamı aynı zamanda Kongre Merkezi’ne dönüştüreceğiz. Bir daha kimse darbeye heveslenmesin. Bizim başımız dik. Sayın Cumhurbaşkanımız, bizler hiçbir zaman, hiçbir darbenin, vesayetin, antidemokratik oyunun içinde olmadık, hep karşısında olduk.”

-"İDDİANAMELERİNİ AYNEN SAHİPLERİNE İADE EDİYORUZ”-

“Gezi olaylarından sonra paralel çeteyi çıkardılar. Bu sefer, Sincan’da tanklar ya da Yassıada değil de yargıyı kullanmaya kalktılar. Yargı üzerinden Başbakanımızı yerinden etmek istediler. Dönemin Başbakanı diye raporlar hazırladılar. Sizin Başbakanınız görev yaparken, bugün yargılanan savcılar dönemin Başbakanı diye iddianame hazırladı. Bre hey gafiller karşınızda eski Türkiye yok, yeni Türkiye var. Dönemin Başbakanı dedikleri Sayın Recep Tayyip Erdoğan şuanda Cumhurbaşkanı ama onlar dönemin savcıları oldular, şuanda savcı değiller, olmayacaklar. Yargıyı istismar ettiler. Baktık ki bunların arkasında uluslararası çevreler var, bunların arkasında onları destekleyenler var ve uluslararası çevrelerin adımlarıyla Türkiye’ye darbeye vesayete kalkışıyorlar karşılarında dimdik durduk, durmaya devam edeceğiz. Dün savcıların görevden alınması ve meslekten men edilmesi, HSYK kararı şunun tescilidir, bunların iddianamelerini aynen sahiplerine iade ediyoruz. Sahipleri kimse, arkalarında kim varsa, bilsinler ki Anadolu’da sözde, kararda sadece milletindir.”

-“CİCİ ÇOCUK”-

“Bütün güçlerini birleştirecekler, bütün meseleleri eski Türkiye’ye dönmek. HDP’nin bir eş Başkanı var. Batıda cici çocuk, barış çiçekleri, güvercin var elinde, Doğuda tahrikkâr 6-7 Ekim çağrıları yapıyor. Eğer seçimi kaybedersek şunu yaparız, bunu yaparız… Ya elindeki cici çocuk sembollerini bırak ya da terörü bırak. İkisi bir arada olmaz.” (ANKA)

(HSN/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@