Başbakan Davutoğlu: Sen, Sandığı Bulamayan Kılıçdaroğlu, 2-3 Saatte Nereden Buldun Suçluyu?

KIRŞEHİR (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun, “seçim ofislerine yapılan saldırıların iktidarın provokasyonu olabileceği” ifadelerine yanıt verdi. Davutoğlu, “Sen, yolunu bilemeyen Kılıçdaroğlu, sandığı bulamay

Haberler 19.05.2015, 00:52
Başbakan Davutoğlu: Sen, Sandığı Bulamayan Kılıçdaroğlu, 2-3 Saatte Nereden Buldun Suçluyu?

KIRŞEHİR (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun, “seçim ofislerine yapılan saldırıların iktidarın provokasyonu olabileceği” ifadelerine yanıt verdi. Davutoğlu, “Sen, yolunu bilemeyen Kılıçdaroğlu, sandığı bulamayan Kılıçdaroğlu, 2-3 saatte nereden buldun suçluyu? Belediye başkanı adayıydı, gitti yolunu bulamadı. Kendisi için oy kullanamadı oy. Böyle bir zavallı” dedi.

Davutoğlu, partisinin Kırşehir mitinginde yaptığı konuşmada, HDP’nin Adana ve Mersin’de seçim ofislerine yapılan bombalı saldırıları lanetlediğini ve sorumluların yakalanması için talimat verdiğini söyledi. HDP binalarına yönelik saldırıların ardından, 3 partinin aynı dili kullandığını vurgulayan Davutoğlu, şöyle konuştu:

“HDP’liler daha ortada suçlu kim, ne olduğu belli değilken, bir ses bombasının üzerinden döndüler, bunu AK Partililer yaptı diye iftira attılar, atıyorlar. İşte buradan sesleniyorum; biz Van’da, Siirt’te, Ağrı’da saldırıya maruz kalırken susanlar, bugün HDP’liler hemen fırsat bu deyip bu tahrikleri kim yapıyorsa onlara yönelmektense AK Parti’yi suçlamaya kalktılar. Şaşırtıcı olan ne biliyor musunuz? Hemen MHP’li bir genel başkan yardımcısı veya bir milletvekili cevap verdi, ‘Bu saldırıların arkasında biz yokuz, AK Parti var’ diye. HDP dedi, ‘MHP’nin yaptığına inanmıyoruz.’ Çıksınlar söylesinler diye MHP’ye bir pas verdi. MHP’liler havadan gelen topu aldılar, hemen ‘Bunu AK Parti yaptı’ dediler. İş birliğini görüyor musunuz? HDP ile MHP’nin iş birliğini görüyor musunuz? Orta Anadolu’ya gelip ‘Bölücü terör örgütüne karşıyım’ diyeceksin, sonra HDP’nin kaldırdığı topu göğsünde durdurup AK Parti'ye saldıracaksın böyle fırsatçılık olur mu?”

-“NİYETLERİ TÜRKİYE’Yİ DAĞITMAK”-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hiçbir siyasi partinin ofisine saldırı yapılmaması lazım. Bu provokasyondur. Provokasyonların arkasında iktidar kanadının olması çok güçlü bir olasılıktır” sözlerine de yanıt veren Davutoğlu, şunları ifade etti:

“Sen, yolunu bilemeyen Kılıçdaroğlu, sandığı bulamayan Kılıçdaroğlu, 2-3 saatte nereden buldun suçluyu? Belediye başkanı adayıydı, gitti yolunu bulamadı. Kendisi için oy kullanamadı oy. Böyle bir zavallı. Kağıthane’ye Kağıttepe der. Sandığa gideceğim diye başka yerlere gider. Yürüyen merdivene ters biner. Nasrettin Hoca olsa bir ders verirdi buna ama... Rahmetli ona bile tenezzül etmez.

Orada yaralılara da şifa diliyorum. Onlar bizim vatandaşımızdır. HDP’li de olsa, MHP’li de olsa, CHP’li de olsa her vatandaşımız bizim için azizdir. Ama şimdi bu saldırı üzerinden tutup üçü birden aynı yerden talimat almışçasına AK Parti’yi suçlamaları neyi gösteriyor? Şunu, karşımızda bir çete var. Arkasında da bir ortak akıl var. İstiyorlar ki AK Parti’yi durdursunlar. AK Parti ile birlikte yükselen yeni Türkiye’yi durdursunlar. Günlerdir söylüyorum, diyorum ki biz milletle yürürüz. Milletle yürüdüğümüz için de kendimize güveniriz. Eğer birinci parti olmazsak, eğer bu seçimi kazanamazsak ben bu makamı başkasına devrederim, sen devreder misin Kılıçdaroğlu diyorum, çıt yok. Bahçeli diyorum, çıt yok. Demirtaş diyorum, çıt yok. Aradan günler geçiyor, sonra birer birer dökülüyorlar. Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Oyum düşmezse ben istifa etmem.’ Yani yüzde 20, 23, 24’e razı. İktidar olmaya niyeti yok. Bahçeli aynı şeyi söylüyor. HDP, ‘Barajı geçmezsem’ diyor. Ya bunların tek tek iktidar olmaya niyeti yoksa niyetleri ne? Niyetleri dağıtmak, dağıtmak. Toparlanan Türkiye’yi dağıtmak. Hep beraber bir araya gelecekler, arkalarında da paralele dörtlü bir çete. AK Parti’nin yaptıklarını dağıtmaya çalışacaklar.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@