Başbakan Davutoğlu: Paralel Olarak Hala Biz Buradayız, Hala Güçlüyüz Demeye Çalışıyorlar

GÜMÜŞHANE(ANKA) -AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dün birden, yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Asliye hukuk mahkemesi yetkili olmadığı halde, yasaların dışına çıkarak, haklarında dava devam eden tutu

Haberler 27.04.2015, 01:02
Başbakan Davutoğlu: Paralel Olarak Hala Biz Buradayız, Hala Güçlüyüz Demeye Çalışıyorlar

GÜMÜŞHANE(ANKA) -AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Dün birden, yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Asliye hukuk mahkemesi yetkili olmadığı halde, yasaların dışına çıkarak, haklarında dava devam eden tutuklularla ilgili tahliye kararı aldı. Hala paralel olarak biz buradayız, hala güçlüyüz demeye çalışıyorlar” dedi.

Seçim mitinglerini sürdüren Başbakan Davutoğlu, Gümüşhane'de konuştu. Davutoğu CHP ve HDP’ye eleştirilerde bulunarak, “Din dersini kaldıracağız, diyaneti kaldıracağız diyenler sandığa gömülürler. Şimdi yarış içindeler. CHP de HDP de din dersini kaldıracağız diyorlar, yarış içinde. Bunlara izin verir misiniz siz? Din derslerinin Diyanet'in kaldırılmasına göz yumar mısınız? Onlar akıllarını başka yerlerden alırlar. Üst akıldan alırlar. Bakın şimdi yine bugünlerde bu paralel çete harekete geçti” iddiasında bulundu. 

-“ONLAR BURAYA KOLAY KOLAY GELEMEZLER”-

Davutoğlu, 2013 Mayıs'ında Türkiye ekonomisinin zirve yaptığını, Türkiye’nin IMF’ye son borç taksidini ödediğini, bu sırada Gezi olaylarının başlatıldığının ifade ederek, "Vandallar İstanbul sokaklarını, Ankara sokaklarını, İzmir sokaklarını doldurmaya kalkıştı. Ama onlar Gümüşhane'ye uğrayabilirler mi? Siz vandallara, palavracılara meydanı bırakmadınız. Onlar buraya kolay kolay gelemezler” dedi.

-“MHP’Lİ SEÇMENLERİM, EN UFAK ŞEYİ BİLE ÖĞRENEMEYENDEN NE BEKLERSİNİZ?”-

“17-25 Aralık'ta, Müslüman halkın dini duygularını istismar ederek topladıkları paralarla, kumpaslara giren paralel çeteyi harekete geçirdiler” diye konuşan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Biz başka hocalara benzemeyiz. Biz bu topraklarda doğduk, bu topraklarda öleceğiz. Bize yaban diyar yakışmaz. Gerçekten hocalık milletin önüne hoca unvanıyla çıkanların ilk vazifesi o milletle yaşamak, o milletle düşünmek, o milletin bağrında toprağa girmektir. Bazı hoca adı altında yurt dışından bu kumpası yapanlar, onlar bu hocalık unvanını hak etmezler, milletle birlikte bu topraklarda yaşamayı da hak etmezler. Milletle bir araya gelmeyen çatı adayı bulsa ne olur, çatı maskotu bulsa ne olur? Çatı aday oldu çatı maskot. Bir işaret yapacağım derken yanlış işaret yapıyor. Ona uyup oy veren MHP'li seçmenlerime sesleniyorum; en ufak şeyi bile öğrenemeyenden ne beklersiniz?”

-“MEYDANI PENSİLVANYA'DAN GELEN TALİMATLA HAREKET EDEN HAKİMLERE BIRAKMAYIZ”-

Davutoğlu, "paralel yapı" soruşturmasındaki tahliye kararının hükümsüz sayılmasıyla ilgili de açıklamalar yaptı.Davutoğlu, “Dün biz Erzurum'dan bismillahirrahmanirrahim dedik. Şerler def ola dedik ya, hemen şer kendini gösterecek. Dün birden, yargıda bir darbe yapmaya kalkıştılar. Yetkili olmayan bir mahkeme, Asliye Hukuk Mahkemesi yetkili olmadığı halde, yasaların dışına çıkarak, haklarında dava devam eden tutuklularla ilgili tahliye kararı aldı. Yetkin yok, yasal hiçbir zemini yok. Niye bunu yapıyorlar biliyor musunuz? Hala şunu demeye çalışıyorlar, paralel olarak biz buradayız, hala güçlüyüz. Devlet olarak millet olarak biz de buradayız.  Ben de ona sesleniyorum, devlet olarak millet olarak biz de buradayız. Meydanı size bırakmayız. Meydanı Pensilvanya'dan gelen talimatla hareket eden hakimlere savcılara bırakmayız. Bu memleket sahipsiz değil.

Bir hafta önce talimat aldılar. Bizde kayıtları var. Hapishaneden çıkartsınlar gibi bir talimat. İşte biz bunun gibi yurtdışından yargıyı yönetmeye kalkışanlara karşı, yargının tam bağımsızlığı dedik. Birileri bizi yanlış anladı. Geçmişte yargı üzerinden birçok kumpası yapan bu çete, seçimlere doğru giderken hala buradayız çabası içinde. Eğer birisi size şöyle ya da böyle yap diye mesaj gönderirse, o sese kulak verirseniz, adalete yargıya ihanet etmiş olursunuz. Vicdanınızla karar vereceksiniz. Arkanızda bu millet, arkanızda hükümetler her zaman olacak” şeklinde konuştu.

-“KILIÇDAROĞLU’NUN BİR HASTALIĞI VAR: UNUTUYOR…”-

Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçardoğlu’nun dün Almanya’da yapmış olduğu açıklamalara da değindi. Kılıçdaroğlu’nun unutma hastalığının olduğunu söyleyen Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu, arada ne yaşandığını göremiyor sonra bir an kendisini eski Türkiye'de zannediyor. Dün Almanya'da demiş ki; 'kimseyi hastane kapılarında bekletmeyeceğiz.' Allah aşkına hangi dönemde yaşıyorsun Kılıçdaroğlu? O senin dönemindeydi. Bu Kılıçdaroğlu’na bir ders vermek lazım. Yolu buraya düşerse ona söyleyin. Yeni Türkiye’de öyle hastane kapılarında AK Parti kimseyi bekletmiyor deyin.

Hesap uzmanıyım diyor ama hesabı bilmiyor. Bazen hesabında da bizim dönemimizi söylüyor. Diyor ki, toplam 977 milyar kaynak üretildi diyor, 1 milyar 860 milyar kaynak. Biz demiyoruz o diyor. Kılıçdaroğlu sen şunu da demiş oluyorsun; AK Parti döneminde bu ülke bereketlendi diyorsun. Kılıçdaroğlu gelirse şöyle elinden tutun, ne yaptı AK Parti diye sorduğu zaman, yaptığımız baraja onu bir götürün. Bir baksın, AK Parti nasıl çalışıyor görsün” dedi.

Öteyandan Şah Fırat Operasyonu’nda şehit olan Halit Avcı’nın annesi Fatma ve babası Mustafa Avcı’yı konuşma yaptığı platforma çıkaran Başbakan Davutoğlu, "Baş veririz baş eymeyiz" deyip anne ve babanın elini öptü. Davutoğlu ayrıca alanda bulunanlara şehit Halit Avcı'nın ruhu için Fatiha da okuttu.  (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@