Başbakan Davutoğlu: Kimsenin Şerefine Laf Ettirmem

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinin şerefini tartışma konusu yaptığını söyleyerek, “Bakın ben onlara şerefsiz demiyorum. Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK

Haberler 12.05.2015, 21:56
Başbakan Davutoğlu: Kimsenin Şerefine Laf Ettirmem

-AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinin şerefini tartışma konusu yaptığını söyleyerek, “Bakın ben onlara şerefsiz demiyorum. Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK Parti Genel Başkanı olarak, Bahçeli’yle, Kılıçdaroğlu’yla, Demirtaş’la siyasi rekabet yaparım ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak onların da şerefi bana emanettir, bana. Onun için kimseye bu sözü sarf etmem ama kimsenin de bizim gözümüzün içine baka baka, tarihe ihanet edercesine bize hakaret etmesine izin vermeyiz. Bu al bayrağa itibarı biz kazandırdık, Türk lirasına itibarı biz kazandırdık” dedi.

 

BURDUR(ANKA) - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisinin şerefini tartışma konusu yaptığını söyleyerek, “Bakın ben onlara şerefsiz demiyorum. Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK Parti Genel Başkanı olarak, Bahçeli’yle, Kılıçdaroğlu’yla, Demirtaş’la siyasi rekabet yaparım ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak onların da şerefi bana emanettir, bana. Onun için kimseye bu sözü sarf etmem ama kimsenin de bizim gözümüzün içine baka baka, tarihe ihanet edercesine bize hakaret etmesine izin vermeyiz. Bu al bayrağa itibarı biz kazandırdık, Türk lirasına itibarı biz kazandırdık” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen partisinin mitingine katıldı. Konuşmasına Burdur’un ilçelerini selamlayarak başlayan Davutoğlu, “Burdur’un milletvekili olmakla Burdur’a şeref katan, Burdur’u seçmekle istiklalimizi Burdur’la özleştiren Mehmet Akif Ersoy’a selam olsun” dedi.

 

-“BU TABLO BİZE, MEHMET AKİF ERSOY'A YAKIŞIR MIYDI?”-

 

Mehmet Akif Ersoy’un, İstiklal Marşı’nı yazarken ‘Bir daha Allah bu millete İstiklal Marşı yazdırmak zorunda bırakmasın’ diye dua ettiğini anımsatan Davutoğlu, “Ruhumuza işleyen İstiklal Marşı'nı yazan şair. Düşünün bir an Mehmet Akif Ersoy 2002'deki Türkiye'yi görseydi, yani biz iktidara gelmeden önce, bir an cennetten nazar edip Burdur'a, Türkiye'ye baksaydı ne görürdü? Öyle bir ülke görürdü ki 70 sente muhtaç. Öyle bir ülke görürdü ki bir gecede yüzde 7 bin 300 faizle insanlar fakirleşmiş, öyle bir ülke görürdü ki esnaf yazar kasayı fırlatıp yere çarpıyor. Öyle bir ülke görürdü ki Sakarya'da deprem olmuş milletin bekasıyla ilgilenmesi gereken başbakan, o zaman rahmetli Ecevit, Başbakan Yardımcısı Bahçeli, Ankara'dan Sakarya'ya gidemiyor. Öyle bir ülke görürdü ki Türk Silahlı Kuvvetleri, hani İstiklal Savaşı'nı yapan o kahraman ordunun devamı olan Türk Silahlı Kuvvetleri, en küçük silah için bile hibe ya da satın almak için ülke ülke dolaşıyor. Bu tablo bize, Mehmet Akif Ersoy'a, yiğit Burdur'a yakışır mıydı?” dedi.

 

-“KİMSENİN AK PARTİ’NİN ŞEREFİYLE OYNAMASINA DA İZİN VERMEYİZ”-

 

Seçim kampanyasının ilk gününde Erzurum’da bütün siyasi parti liderlerine çağrı yaptığını belirten Davutoğlu, “Birbirimizi eleştirelim ama saygı konusunda kusur göstermeyelim, hakaret etmeyelim, şiddet kullanılmasın, kimse nefret dili kullanmasın diye çağrıda bulunmuştum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin memleketi Osmaniye’de miting yaptığını kaydeden Davutoğlu şöyle devam etti:

“Osmaniye'de bir sorum üzerine oradaki vatandaşlarımız yuhaladığında ‘hayır’ dedim, bizde siyasi rekabet var ama yuhalamak ama kötü konuşmak yok. Bahçeli buna nasıl cevap verdi? Bir kaç gün önce Aydın’da, Ege’de mitinglerde bize ağır hakaretler yaptı. Şerefimizi tartışma konusu yaptı. Buradan Burdur’dan yiğitler diyarından sesleniyorum. Biz kimsenin şeref konusunda bizi tahkir etmesine izin vermeyiz, vermeyiz. Biz dik dururuz, her zaman söylediğim gibi bu yiğit insanlar, bu ülkenin yiğit insanları baş verir baş eğmez. Şimdi madem ki şeref konusunu açtı, o zaman Bahçeli bizi dinleyecek. Kimsenin hakaret etmesine izin vermeyiz, kimseye hakaret etmeyiz ama kimsenin AK Parti’nin şerefiyle oynamasına da izin vermeyiz.”

 

-“BEN ONLARA ŞEREFSİZ DEMİYORUM”-

 

Alanda bulunan vatandaşların MHP liderini yuhalaması üzerine Davutoğlu, “Yuhalamayın, biz onlara edep dersi vereceğiz. Bakın ben onlara şerefsiz demiyorum. Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK Parti Genel Başkanı olarak, Bahçeli’yle, Kılıçdaroğlu’yla, Demirtaş’la siyasi rekabet yaparım ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak onların da şerefi bana emanettir, bana. Onun için kimseye bu sözü sarf etmem ama kimsenin de bizim gözümüzün içine baka baka, tarihe ihanet edercesine bize hakaret etmesine izin vermeyiz. Bu al bayrağa itibarı biz kazandırdık, Türk lirasına itibarı biz kazandırdık” dedi.

 

-“ŞANTAJCILARIN KARŞISINDA OLMAYA VARIZ”-

 

Son günlerde yaşanan kaset tartışmalarına da değinen Davutoğlu, “Kimse kimseyi rencide etmeden eleştirisin. Şimdi bir takım kasetlerden, tekrar şantajlardan bahsediliyor. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum 2011’de olduğu gibi birileri eğer kaset üzerinden birilerini yıpratmaya kalkarsa ya da başka şantajlar ortaya çıkarsa hangi partiden olursa, hakkında kaset çıkarılan kim olursa onun yanında, şantajcıların karşısında olmaya varız. Ama aynı yürekliliği de muhataplarımızdan bekleriz. Birileri bize tuzak kuruyorsa Birileri bize tuzak kuruyorsa, birileri özellikle paralel çete aman dikkat edin” dedi. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@