Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu Notere Gidiyor, Biz Millete Gidiyoruz

ANKARA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu, dersini almış, şimdi halka sosyal yardım taahhüdünde bulunuyor. Verdiği taahhütlerin karşılığı yok. Nerede bu karşılık, dediğinizde noteri gösteriyor. Biz ise verdiğimi

Haberler 19.04.2015, 21:43
Başbakan Davutoğlu: Kılıçdaroğlu Notere Gidiyor, Biz Millete Gidiyoruz

ANKARA (ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu, dersini almış, şimdi halka sosyal yardım taahhüdünde bulunuyor. Verdiği taahhütlerin karşılığı yok. Nerede bu karşılık, dediğinizde noteri gösteriyor. Biz ise verdiğimiz sözün karşılığını doldurduğumuz hazinede gösteriyoruz. O notere gidiyor, biz millete gidiyoruz. 7 Haziran’da iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden harcıyor, rahat rahat konuşuyor” dedi.

Davutoğlu, Etiler Metro İstasyonu’nda Levent- Rumeli Hisarüstü Metro Hattının Açılış Töreni’nde konuştu. İstanbul’a ilk tünelin 1876’da yapıldığını belirten Davutoğlu, “Ama adı sadece tünel olarak kaldı, ileriye götürülemedi. Sonra gerçek anlamda tünelin, gerçek anlamda metronun yapılması için 125 yılı aşkın süre beklemesi gerekti İstanbul’un ve AK Parti iktidarları döneminde şu anda İstanbul’a 142 kilometre raylı sistem hattı yapıldı. 2019’a kadar da raylı sistemin uzunluğu 436 kilometreye kadar çıkacak. Bu bizim İstanbul’a taahhüdümüzdür” dedi.

-“HAYALPEREST KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI GERÇEKÇİ AK PARTİ İKTİDARLARI”-

“Kılıçdaroğlu her şeyi derdi de ‘millet’ demeyi bilmezdi. Şimdi ‘millet’ demeyi ona öğrettik. Daha çok şey öğrenecek. İyi bir öğrenci, yavaş yavaş öğreniyor. Bugün seçim bildirgesini okudu. Yukarıdan aşağıya tek tek o bildirgedeki unsurlara cevap vereceğiz ama bildirgenin bir özü var; halka sosyal yardım vadediyor” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Aynı Kılıçdaroğlu, biz halka yardım götürürken, ‘Kömür, makarna ile halkı aldatıyorlar’ diye şikayet eden Kılıçdaroğlu, dersini almış, şimdi halka sosyal yardım taahhüdünde bulunuyor. Verdiği taahhütlerin karşılığı yok. Nerede bu karşılık, dediğinizde noteri gösteriyor. Biz ise verdiğimiz sözün karşılığını doldurduğumuz hazinede gösteriyoruz. O notere gidiyor, biz millete gidiyoruz. 7 Haziran’da iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden harcıyor, rahat rahat konuşuyor. Bana 4 yıl verin, diyor. 4 yıl gelecek, tıpkı SSK’da yaptığı gibi bizim doldurduğumuz hazineyi tüketip çekip gidecek. Millet senin iktidara gelmene zaten izin vermez ama bu sözlerinin de hesabını sorar. Niye iktidara gelemez, diyorum biliyor musunuz? Bu benim sözüm değil, kendi sözü. En büyük hedefim yüzde 35 diyor. Yüzde 35 ile iktidara gelinir mi? Gelinmeyeceğine göre, Kılıçdaroğlu’nun bugün verdiği sözlerin bir anlamı var mı? Hayalperest Kılıçdaroğlu’na karşı yerleri delip geçip bütün İstanbul’u raylı sistemle buluşturan gerçekçi AK Parti iktidarları var.” (ANKA)
(HM/AYÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@