Başbakan Davutoğlu, Hamursuz Bayramını Kutladı

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, huzur içinde yüzyıllardır birlikte yaşadıkları Musevi vatandaşlar başta olmak üzere bütün Musevilerin Hamursuz Bayramlarını tebrik etti. Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklam

Haberler 05.04.2015, 15:05
Başbakan Davutoğlu, Hamursuz Bayramını Kutladı

ANKARA(ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, huzur içinde yüzyıllardır birlikte yaşadıkları Musevi vatandaşlar başta olmak üzere bütün Musevilerin Hamursuz Bayramlarını tebrik etti.

Başbakanlık Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu, Musevi vatandaşların Hamursuz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Musevi vatandaşların “Hamursuz” olarak isimlendirdikleri ve Yahudilerin Mısır’dan kurtuluşunu sembolize eden bayramlarını yürekten tebrik ettiğini kaydeden Davutoğlu, “Tarihin en çoğulcu devlet ve toplum düzenini yüzyıllarca yaşamış ve yaşatmış bir millet olarak haksızlığa uğrayan her toplumun, her inanç grubunun yanında olduğumuzu bütün insanlık ile beraber en iyi Musevi vatandaşlarımız bilir” dedi.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışlarının esasının, bütün insanlara ve bütün yaratılmışlara karşı adalet, merhamet ve şefkat olduğunu belirten Davutoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kendimiz için istediğimizi hangi inanca, dine, felsefeye, ideolojiye mensup olursa olsun ev ve ülke komşularımız başta olmak üzere herkes için, yani bütün insanlık için istiyoruz.

İnsanlar arası ilişkilerden uluslararası ilişkilere kadar her insan, her toplum için her türlü ayrımcılığı reddediyor, herkesin inandığı gibi yaşamasını kabul etmeyi, haksızlığa, zulme maruz kalan herkesin elinden tutmayı medeniyetimizin esası, devletimizin en temel kriteri, milletimizin en asli karakteri olarak yaşatıyoruz.

Bu münasebetle, huzur içinde yüzyıllardır birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere bütün Musevilerin Hamursuz Bayramlarını tekrar tebrik ediyor, bütün insanlık ailesi içinde kendilerine barış ve esenlik dolu bir hayat diliyorum.” (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@