Başbakan Davutoğlu: Dünyanın Birçok Bölgesinde Çocuklar Kurban Oluyor

ANKARA(ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünyanın birçok bölgesinde çocukların nefretin, savaşın, çatışmanın kurbanı olduğunu söyledi. Başbakan  Davutoğlu, “TRT Uluslararası Çocuk Şenliği” için 35 farklı ülkeden Türkiye’ye ge

Haberler 21.04.2015, 11:40
Başbakan Davutoğlu: Dünyanın Birçok Bölgesinde Çocuklar Kurban Oluyor

ANKARA(ANKA) -Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünyanın birçok bölgesinde çocukların nefretin, savaşın, çatışmanın kurbanı olduğunu söyledi.

Başbakan  Davutoğlu, “TRT Uluslararası Çocuk Şenliği” için 35 farklı ülkeden Türkiye’ye gelen çocukları kabul etti. Çocuklarla yakından ilgilenip tek tek sohbet eden Başbakan Davutoğlu, barış dünyasının ancak ve ancak çocuklarla birlikte kurulacağını söyledi.

Çocukların dünyasında başkalarını aldatma olmadığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, “Sadece dürüstlük, sadece masumiyet vardır. Her renkten, her ırktan çocuklarımız burada yan yana Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı çerçevesinde diz dize otururken dünyanın birçok bölgesinde çocuklar maalesef nefretin, savaşın, çatışmanın kurbanı oluyorlar. Buradan Suriye’deki mülteci çocuklara, Filistin’deki ambargo altındaki çocuklara, Somali’de birkaç sene öncesine kadar açlık sıkıntısı çeken çocuklara, Afrika’nın her bir köşesinde birçok hastalıklara karşı korumasız kalan çocuklara, geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de mültecilerin kendilerine yeni bir hayat kurmak için gemilerle hareket eden hayatlarını kaybeden o garip insanların çocuklarına buradan selam ve ümitlerimizi gönderiyoruz” dedi.

O çocuklarında hepsinin insanca yaşamayı hak ettiğini kaydeden Başbakan Davutoğlu, “İleride bu çocukların herhangi bir gerilimin, çatışmanın parçası olarak değil muhabbetin temsilcisi olarak birbirlerine tekrar kavuşacakları güzel bir geleceği hazırlamak üzere Türkiye’nin her türlü çabayı göstereceğini arkadaşlarınıza bulunduğunuz ülkelerde anlatın. Ukrayna’yada, Filistin ’ede, Bosna’yada hep barış gelmesini istiyoruz. İnşallah bir başka törende Filistin’de bir arada oluruz, barış içindeki Ukrayna’da bir arada oluruz, Bosna’da beraber oluruz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kabulde çocuklarla tek tek sohbet etti. “TRT Uluslararası Çocuk Şenliği” kapsamında Türkiye’ye gelen çocuklar ülkelerinden getirdiği hediyeleri Başbakan Davutoğlu’na sundu.(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@