Başbakan Davutoğlu: Bu Ülkenin Evlatları Özal'ı Unutmayacak

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu ülkenin bütün evlatları ve bütün vatandaşların merhum ve mağfur Turgut Özal’ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığında Türkiye’yi hangi vesayet odaklarından alarak nereye taşıdığını, mi

Haberler 17.04.2015, 15:34
Başbakan Davutoğlu: Bu Ülkenin Evlatları Özal'ı Unutmayacak

ANKARA(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu ülkenin bütün evlatları ve bütün vatandaşların merhum ve mağfur Turgut Özal’ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığında Türkiye’yi hangi vesayet odaklarından alarak nereye taşıdığını, militarizme karşı verdiği mücadeleci kimliği ile sivil karakterini, ülkenin kalkınması için verdiği büyük gayreti, demokrasi ve kalkınmaya kazandırdığı tarihi mesafeyi hiçbir zaman unutmayacağını bildirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 22. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Cumhuriyet tarihinin en değerli liderlerinden biri olan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı ölümünün 22.yıl dönümünde milletçe rahmetle, minnetle ve özlemle yâd ettiklerini, bir kez daha “mekânı cennet olsun” dediklerini belirten Başbakan Davutoğlu, “Ölümünden sonra İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet Han’ın manevi huzurunda olmak istediğini vasiyet eden Turgut Özal, merhum Menderes’in yanı başındaki mütevazı mezarıyla demokrasi ve hukuk mücadelemizin en önemli simgelerinden biridir” dedi.

Başbakan Davutoğlu, mesajında, “Bu ülkenin bütün evlatları ve bütün vatandaşlarımız merhum ve mağfur Turgut Özal’ın Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığında Türkiye’yi hangi vesayet odaklarından alarak nereye taşıdığını, militarizme karşı verdiği mücadeleci kimliği ile sivil karakterini, ülkemizin kalkınması için verdiği büyük gayreti, demokrasimize ve kalkınmamıza kazandırdığı tarihi mesafeyi hiçbir zaman unutmayacaktır” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu mesajına, “Milletlerin kaderinde müstesna şahsiyetler olarak görülen isimlerden biri olan Merhum Turgut Özal’ı vefatının yıldönümü olan bu mübarek Cuma gününde tekrar rahmetle ve özlemle yâd ediyoruz” satırlarıyla son verdi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@