Başbakan Davutoğlu: Biz Huzuruna Pijamayla Çıkacağınız Bir Başbakan Değiliz

ZONGULDAK (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. O eski Türkiye’ydi" dedi. Seçim mitinglerini sürdüren

Haberler 19.05.2015, 18:26
Başbakan Davutoğlu: Biz Huzuruna Pijamayla Çıkacağınız Bir Başbakan Değiliz

ZONGULDAK (ANKA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. O eski Türkiye’ydi" dedi.

Seçim mitinglerini sürdüren Davutoğlu,  Zonguldak’ta vatandaşlara seslendi. AK Parti iktidarında yapılan hizmetleri anlatan Davutoğlu, seçim vaatlerini de sıraladı.

İşçi kenti Zonguldak’ta özellikle işçilere yönelik getirdikleri düzenlemelere konuşmasında yer veren Davutoğlu, 7 Haziran seçimleri için oy istedi.

AK Parti Zonguldak mitinginde” Bizim özlediğimiz Türkiye’de şiddet, nefret dili istemiyoruz” diye vatandaşlara seslenen Davutoğlu, CHP’ye yüklendi. Anamuhalefet partisine “Kemal Derviş” eleştirisinde bulunan Davutoğlu, “Türkiye 12 yıl önce Kemal Derviş’in çağrıldığı 3’lü koalisyon döneminde, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yazılar gidiyordu, bu ay maaşları ödeyemeyebiliriz başınızın çaresine bakın diye. Bu Kemal Derviş şimdi Kılıçdaroğlu’nun akıl hocası. Siz emekliler maaşınızı alıp alamayacağınızı bilemeyeceğiniz o günlere geri dönmek ister misiniz?” dedi.

Türkiye’nin yıllarca IMF kuyruğunda beklediğini, yıllarca borç ödediklerini anlatan Davutoğlu, “Bugün biz IMF’ye 5 milyar dolar borç verebilecek durumdayız” söylemini yineledi. 

İşçi başkenti Zonguldak’taki konuşmasında işçilere ayrı bir yer ayıran Davutoğlu, “Sizinle birlikte işçiyiz, emekçiyiz. Siz huzurlu uyursanız biz huzurlu uyuruz. Alın terinizle ilgili sıkıntı varsa bize uyku haramdır” şeklinde konuştu. Davutoğlu baret takmayı da ihmal etmedi.

-“TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜ ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK”-

 “Türkiye’de 2008’den bu yana 6 milyon istihdam çıkardık. Yunanistan İtalya İspanya’da işçiler işten çıkıyor” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de 1 yıl içinde 1 buçuk milyon istihdam yarattıklarını da anlattı.

İşçilere ilişkin getirilen düzenlemeler hakkında konuşmaya devam eden Başbakan, “Birileri eğer iddia ediyorsa Türkiye Taş Kömürü özelleşecek diye, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak söylüyorum  böyle planımız yok” dedi.

Başbakan olduktan sonra yaptıkları ilk toplantıda iş güvenliği konusunu ele aldıklarını vurgulayan Davutoğlu, “Bir tek kardeşimizin dahi iş sağlığı ve güvenliği sıkıntısını yaşamasını istemiyoruz. Madencilerle ilgili büyük imkan sağlayan yasayı çıkardık.

Emeklilik yaşını 43’e kim çekti? Maaşa en az 2 asgari ücret şartını kim getirdi madencilere? Haftada 2 gün tatili kim getirdi? Biz meseleyi gördük mü üstünü kapatmayız, üstüne yürür ve çözeriz. En çağdaş şartlarda madencilerimizi çalıştıracağız. Madenlerimizi çağdaş standartlara getiriyoruz. Zonguldak’ta işsizlik diye bir sorun söz konusu olmayacak” dedi.

-“KARA ELMAS DİYARI AK GELECEK DİYARI OLACAK”-

Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Benim hayatım başarı hikayesi” dediğini savunurken, “Geldiğinde ona sorun. O görevi aldığında kar yapan SSK, o görevi bıraktığında nasıl borç yapmıştı. Akıl hocası Kemal Derviş olanın işçiden dostu olur mu?” şeklinde konuştu.

“Hem üretim artacak hem de madenler modernleşecek hem de daha fazla Zonguldaklıya iş imkanı olacak” ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, “Türkiye’nin 3. Büyük limanını Filyos’a kuruyoruz. Filyos’la ilgili ne kadar aksaklık varsa hepsini aşacağız. Bir takım hukuki sıkıntılar da aşılıyor.

Zonguldak’ta 22 kilo metreden 178 km bölünmüş yola gelindi. 36 ambulans helikopterimiz var. Zonguldak’ın hizmetindeyiz. Madenden kaynaklı mülkiyet sorunlarını da çözeceğiz. Kara elmas diyarı ak gelecek diyarı olacak” diye konuştu.

-“ESKİ TÜRKİYE PARTİSİ BUNLAR”-

HDP binalarına düzenlenen saldırılara da konuşmasında yer ayıran Davutoğlu, şunları kaydetti:

“Dün HDP’nin Adana ve Mersin ofislerine bazı saldırılar olmuş. Hemen gerekli talimatları verdik. HDP'nin seçim merkezlerine saldırılara anında şiddetle lanetledik. Erzurum’da ilk mitinge çıktığımda da söyledim; seçimleri şenlik içinde geçirelim diye. Ama Ağrı’da saldırılar oldu vekil adayımıza. Van’da, Siirt’te vekil adayımızın otobüsüne saldırı oldu. Köy muhtarı öldürüldü. O topraklarda terör uygulayanları destekleyen HDP, Batı’da barış mesajları vermeye kalktı. Bize saldırılar olduğunda Doğan medyası sustu, Gülen ve paralel medya tahrikkarlık yaptı. Ama dünkü saldırıda biz anında tavrımızı koyduk.

Bakın HDP açıklama yaptı. Bunu yapanları MHP'liler değildir dedi. AK Parti'dir dedi. CHP, MHP, HDP ‘iktidar partisi yapıyor’ dediler. Üçü bir arada AK Parti'yi hedef tahtasına koyuyorlar. Güya ayrı çizgideler.

İç Güvenlik Meclis’te konuşulurken de 3’ü birden bize karşı harekete geçti. Şimdi bize karşı aynı dili kullanıyorlar.  Hepsinin ortak bir adı var. ETP. Eski Türkiye Partisi bunlar. Aynı kaptan su içip birbirlerinden besleniyor. Üniversite sınavında dört yanlış bir doğruyu götürür. Paralel cephe bir araya getirdi onları ama bu hesap siyasette tutmaz. Siyasette bir doğru dört yanlışı götürür.”

-“SEN NEDEN SESSİZ KALDIN?”-

Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a Zonguldak’tan sert eleştiriler yöneltti. “HDP Eş Başkanı ‘Kudüs Yahudilerin mekanıdır’ diyor. Gafil, ‘Taksim Kabe’mizdir’ diyen irfan yoksunu dün de ‘Mesajı aldık seni başkan yaptırmayız’ diyor cumhurbaşkanımıza. Cumhurbaşkanı ve hükümetin saldırıların arkasında olduğunu ima ediyor. Bu provokasyonları kim yaptıysa dimdik arkasında duracağız. Ama sen bizim vekil adaylarımıza yapılan saldırılara karşı neden sessiz kaldın?

AK Parti'nin elinde tek damla kan olmadı, olmayacak. AK Parti’nin dilinde tek bir nefret sözü olmadı olmayacak. ‘Seni başkan yaptırmayız’ diyor. Daha önce de muhtar yaptırmayız dediler, Başbakan oldu RecepTayyip Erdoğan. Bunlara millet karar verir.

Doğan Medya var ya, , hani ‘411 el kaosa kalktı’ diyen, şimdi kalkmış özgürlüklerden bahsediyor. Hani 28 Şubat’ta gelen talimatlara göre, başörtülülere hakaret eden bu medya var ya, bugün çıkmış bir yazıyla Cumhurbaşkanı’na cevap veriyor. Daha önce de bana hitaben bir yazı yazdılar. Buradan kendilerine sesleniyorum, basın özgürlüğüne saygımız sonsuzdur ama herkes yerini, yurdunu bilecek. Eğer Türkiye’de tam da seçimlere giderken, kışkırtıcı yayın yaparsanız bunun karşısında bizim sessiz kalmamız mümkün değil. Herkes hak ettiği muameleyi görür.

-“GECE YARISI HABER GÖNDERDİM”-

DHKP-C denilen terör örgütü bir savcımızı şehit etti. Bütün gece biz savcımız için dua ederken bunlar internet sayfalarında şehit savcımızın başına  dayanan silahla fotoğrafını bastılar. Gece yarısı haber gönderdim. Yarın gazetede bunu basmayın, şehit savcımızın ailesi var.  Gece yarısı tüm basına haber gönderdik. Ne olur bu halde basmayın. Cenaze töreninde onun çocuğu şehit savcıyı böyle görmesin dedik. Ertesi gün şehit savcımızın o fotoğrafını bastı. Buna bir insan olarak, bir baba olarak, bir kardeş olarak isyan ediyorum. Ettim, ediyorum. Türkiye’nin en çok sattığı iddia edilen gazetenin baş sayfasında şehit savcının o fotoğrafı. Bütün ricalarımıza rağmen o resmi bastılar. Onları cenazeye almayınca ertesi gün tehditkar bir başyazıyla bana cevap vermeye kalktılar. Biz, huzuruna pijamayla çıkacağınız bir başbakan değiliz. Bize talimat veremezsiniz, bize baş yazılarla dizayn veremezsiniz. Biz gücümüzü sizden almadık. Allah’tan ve milletten aldık. Başbakan’a talimat verdikleri, Başbakan’ı eşofmanla karşıladıkları eski Türkiye idi. Oturun gazeteciliğinizi yapın. Ama eğer bir şehidimizin  aziz hatırasına saygısızlık yaparsanız karşısında bizi bulursunuz. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@