Başbakan Davutoğlu: Abd'den Gelen Akıllara İhtiyacımız Yok

ANKARA(ANKA)-AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “ABD’den gelen akıllara ihtiyacımız yok. Bizim böyle ecnebi propaganda teknikle

Haberler 15.04.2015, 13:37
Başbakan Davutoğlu: Abd'den Gelen Akıllara İhtiyacımız Yok

ANKARA(ANKA)-AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “ABD’den gelen akıllara ihtiyacımız yok. Bizim böyle ecnebi propaganda tekniklerine ihtiyacımız yok” sözleri ile eleştirdi. HDP’ye "Bukalemun siyasetini bırakın" çağrısında bulunan Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’ye, ise  “Tepki oylarıyla değil vizyonla meydana çıkın” çağrısında bulundu.

AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Başbakan Ahmet Davutoğlu toplantının yapılacağı salona eşi Sare Davutoğlu ile birlikte geldi ve partilileri selamladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan ilk isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop oldu.  Şentop, aday belirleme sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Kürsüye, “Başbakan Ahmet Davutoğlu” sloganlarıyla çıkan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni bir zafere yürüdüklerini söyledi.

“Bizim davamız bir vefa davasıdır” sözlerini tekrarlayan Başbakan Davutoğlu, AK Parti’nin bir erdemliler hareketi olduğunu belirterek, “AK Parti kurulmadan önce yola çıkarken kurucu genel başkanımız ve kurucu kadrolarımız bu hareketin adına, 'erdemliler hareketi' demişti. 14 yıl içinde AK Parti kadrolarını her aşamada 'erdemliler hareketi' olduğunu ortaya koydu. Bu kadrolar içinden küskünler bekleyenler oldu. Yol değiştirecek ve parti içinde itilaf çıkaracaklar diye bekleyenler oldu. Ama görüldü ki AK Parti kadroları her şeyden önce bir 'erdemliler hareketi'nin neferleri olduklarını gösterdi” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Erdemliler hareketi”nin öncüleri olarak tanıttığı 3 dönem kuralına takılan milletvekilleri ve bakanları salonu dolduran partililere alkışlattı ve AK Parti'ye hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.

AK Partinin “milli irade hareketi” olduğuna vurgu yapan Davutoğlu, “Son 13 yıl içerisinde önümüze çok mayınlar koydular. 2003 seçimlerinden önce genel başkanımıza siyasi yasak koyarak mayınlamaya kalktılar. 2004’te yerel seçimlerden önce darbe söylentileri ile mayınlar kurdular. 2007’de genel seçimlerden önce 367 trajedisi ile mayınlar koydular. 2008’de pati kapatma davası açtılar. 2010-2011’de kaset sabotajları yaptılar. 2013’te gezi provakasyonu,17-25 Aralık provokasyonu yapıldı. Bu provokasyonu yapanlar şu anda beddua odalarında baş başalar ama AK Parti kadroları burada, burada olacaklar, bu vatanda olacaklar. Genel Başkanımızı 2002’de yasaklayanlar şu anda yargının önünde duramıyorlar” dedi.

AK Parti kadroları ayaktayken hiç kimsenin milli iradeye kumpas kurmaya cesaret edemeyeceğini belirten Davutoğlu, “Milli iradeyi korumaya var mısın? Mili iradeye kumpas kuranlar karşısında Ağrı Dağı gibi durmaya var mısın? Reklamcısını Amerika’dan getiren, talimatını yurt dışından alanlara karşı biz bu ülkenin çocuğuyuz demeye var mısın? Büyük Türkiye demeye var mısın? Küresel güç Türkiye demeye var mısın” ifadelerini kullandı.

-“ KILIÇDAROĞLU TEBRİK ETMEK İSTİYORUM, İLK DEFA BİR SEÇİM BAŞARISINA İMZA ATTI”-

Muhalefet partilerini sert sözlerle eleştiren Davutoğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şimdi alkışlayan, konuşamayan, vizyon üretemeyen ama birilerinin aklı ile alkışlayan Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum; bizim seçim beyannamemiz ve yeni toplumsal sözleşmemiz karşısında sözünüz nedir? ABD’den ithal alkış propagandalarıyla, kedilerle bu işi çözemezsin. Bizi 13 yıldır dünya alkışlıyor senin alkışına gerek yok. 13 yıldır ekonomik krize karşı kalkınan Türkiye’yi herkes alkışlıyor. O konuşacak sözü olmadığı için alkışlıyor ama bizim sözümüz var. Bizim sözümüz söz, onlar konuşurlar, derler ki; şunu yapacağız, bunu yapacağız ama onlar konuşur AK Parti yapar. Sayın Kılıçdaroğlu bizim ABD’den gelen akıllara ihtiyacımız yok. Bizim böyle ecnebi propaganda tekniklerine ihtiyacımız yok. Biz milletle konuşuruz, biz milletin sözü ile konuşuruz, biz milletin muhabbet dili ile konuşuruz. Hakkını yemeyelim, Ben buradan Kılıçdaroğlu tebrik etmek istiyorum, ilk defa bir seçim başarısına imza attı. CHP içindeki ön seçimi kazandı ve mutlu oldu. Yani seçim sadece CHP içinde olsa Kılıçdaroğlu hep başarılı olacak ama ne yazık ki 7 Haziran CHP içinde bir seçim değil. 7 Haziran milletin seçimi, milletin. Babayiğit olan o meydana çıkar. Onun babayiğitliği nereye kadar biliyor musunuz? Yüzde 35’e kadar. Baba yiğitliği yüzde 35’e kadar, en büyük hedefi yüzde 35. Ben diyorum ki, yüzde 35'i burada telaffuz etmektense, bu zilleti yaşamaktansa bu görevi bırakırdım. Biz yüzde 35’e değil, yüzde 55’e, yüzde 60’a yürüyoruz. Kılıçdaroğlu’na söylüyorum sen yüzde 35’e ulaşamazsın ya, var yüzde 35 hayalleri ile uğraş. Bizim hayallerimize yetişemezsin. Bırak hayallerimize, bizim ulaştığımız hiçbir gerçeğe senin hayallerin ulaşamaz. Büyük kampanyalarla başlattığın meydanlardaki heyecanın küçük, gönlün küçük, almıyor milleti. Onun için onlarca vilayette CHP milletvekili çıkaramıyor.

-“BUKALEMUN SİYASETİNİ BIRAKIN”-

İstanbul’da konuştuğunda barış diyorsun. Ağrı’da şiddetin sözcüsü, terörün sözcüsü HDP ve Demirtaş’a sesleniyorum; bukalemun siyasetini bırakın. Neyse mertçe söyleyin, mertçe karşımıza çıkın. Ama ikiyüzlü, üç yüzlü, beş yüzlü siyaseti bırakın. Tavrınız açık ve net olsun. Ağrı’da terör grupları silahlı bir şekilde alana iniyorlar ve köylülerimize ve vatandaşlarımıza baskı yapıyorlar. Şimdi Demirtaş bu silahlı teröristlere, seçim sandığını sabote etmek isteyenlere hiçbir şey söylemiyor bizi komplo yapmakla suçluyor.  Biz seçim sandığının da, demokrasinin de garantisiyiz. Eğer HDP’de bir siyasi parti ise Demirtaş’ta bunun Eş başkanıysa çıksın dersinki seçim kampanyası süresince ve seçim günü hiç kimse hiçbir silahlı baskıyı kabul etmiyoruz desin. Köylere mezralara dönük olarak teröristlerin yaptığı bir takım çalışmalara karşıyız desin. O zaman demokraside anlaşırız ama İzmir’de barış güvercini olmak, Ağrı’da, Diyarbakır’da hesap sorarım diyenlerin yanında olmak ikiyüzlülüktür.”

-“DEMİRTAŞ AYNI HAİNLİĞİ YAPMIŞTI”-

“Biz 6-7 Ekim olaylarından ders aldık. 6-7 Ekim olaylarında da bu Demirtaş aynı hainliği yapmıştı. Bilsinler ki seçim sandığının güvenliğini her ne pahasına olursa olsun sağlayacağız. Güvenlik güçlerimiz, özgürlük ortamında seçimlere gidilebilmesi için ne tedbir alıyorsa bu tedbir alınacaktır. Türkiye’nin her köşesinde Hakkâri’den, Edirne’ye kadar her yerde seçim tam bir güvenlik içinde yapılacak. Demirtaş ve ekibine buradan bir kez daha sesleniyorum; çıkın siyasetinizi, demokrasiyle ilgili tavrınızı açık bir şekilde koyun.

-“SAYIN BAHÇELİ TEPKİ OYLARIYLA DEĞİL VİZYONLA MEYDANA ÇIKIN”-

Sayın Bahçeli tepki oylarıyla değil vizyonla meydana çıkın. Anadolu insanın kimin Milliyetçi, kimin olmadığını biliyor. Bahçeli’nin yapması gereken gerginlik psikolojisi üzerinden oy toplamak değil, vizyonu neyse, düşüncesi ne isi bunu açık bir şekilde ortaya koysun."

Geniş Güvenlik önlemlerinin alındığı toplantı için yerli ve yabancı 500 basın mensubu akreditasyon yaptırdı. AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı’nda seçim şarkısı ilk kez çalındı.

-O ŞARKININ SÖZLERİ:

Mazlumun boynuna muhteşem bir mazi

Bütün bu cihanda özgürlüğün nefesi

Gazze, Somali Bosna kalbimde

Kafkasya, Kerkük kardeş benimle

Ben Türkiye'yim büyük Türkiye

Ben Türkiye'yim yeni Türkiye

Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye

Biz Türkiye'yiz yeni Türkiye

Bize her yer Türkiye(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@