Başbakan Davutoğlu: 1 Doğru 4 Yanlışı Götürür

ESKİŞEHİR(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, siyasette bir doğrunun dört yanlışı götürdüğünü anlatarak, “Buradaki doğru AK Parti’dir. AK Parti meydana çıktımı dört yanlış birden gider. Yanlış bir, millete tek parti döneminde z

Haberler 16.05.2015, 00:15
Başbakan Davutoğlu: 1 Doğru 4 Yanlışı Götürür

ESKİŞEHİR(ANKA) – Başbakan Ahmet Davutoğlu, siyasette bir doğrunun dört yanlışı götürdüğünü anlatarak, “Buradaki doğru AK Parti’dir. AK Parti meydana çıktımı dört yanlış birden gider. Yanlış bir, millete tek parti döneminde zulmeden 27 Mayıs’a açıkça karşı çıkamayan, vesayetçilerle işbirliği yapan CHP. Yanlış iki, milliyetçilik demekle birlikte 2002'de Türkiye'yi namerde muhtaç edip sonra koltuğu bırakıp giden MHP. Yanlış üç, batıda 'özgürlük, barış' deyip, doğuda 6-7 Ekim provokasyonu yapan, ‘Kudüs Yahudilerin mekanıdır’ diyen, HDP. Yanlış dört, bütün bunlarla işbirliği yapan, paralel. Şimdi Eskişehir bu dört yanlışı bir doğruyla götürecek miyiz? Götürecek miyiz?” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Sıhhıye Meydanı’nda düzenlenen mitinginde vatandaşlara seslendi. Eskişehir’deki havalimanının ismini değiştirme kararı aldıklarını belirten Davutoğlu, “Biraz önce, indiğim Eskişehir Havalimanı'nın adını ‘Hasan Polatkan Havalimanı’ yapıyoruz. Ta ki inen her uçak, inen her yolcu, giden her yolcu, Türk demokrasi tarihinin bu aziz şehidine hürmet etsin, Fatiha bağışlasın” diye konuştu.

 

-“MİLLETİN HUZURUNA ÖYLE ÇIKSINLAR”-

 

Yassıada’nın özgürlük ve demokrasi adası olacağını belirten Davutoğlu, orada gençlerin öğrenmesi ve kıymetini bilmesi için demokrasi müzesi kuracaklarını belirtti. Orada demokrasi şehitlerinin anılacağını kaydeden Davutoğlu, “Bir çağrıda daha bulundum. Bugün de bulundum; diğer muhalefet liderlerine, ‘gelin hep beraber geçmişteki bütün darbelerin, vesayet planlarını, milli iradeye set vuran bütün teşebbüsleri birlikte lanetleyelim.’ Gelin hep beraber, bir kez daha sesleniyorum, 27 Mayıs'ı birlikte lanetleyelim, 12 Mart'a, 12 Eylül'e birlikte tavır koyup, sivil anayasayı birlikte yazalım. 28 Şubat’ın kalıntılarını birlikte temizleyelim. 27 Nisan e-vuhturasıan birlikte karşı çıkalım. Ama onlar yapmadılar. Hala ses veriyoruz, sesleniyoruz ama çıkıp da mertçe ne Kılıçdaroğlu, ne Bahçeli ‘bütün darbelere karşıyız’ diyemedi. İşte çıksınlar, ‘27 Mayıs darbesini lanetliyoruz’ bir desinler ve milletin huzuruna öyle çıksınlar” ifadelerini kullandı.

 

-“PERDE GERİSİNDE İŞ BÖLÜMÜ YAPMIŞLAR”-

 

Kendilerinin doğdukları anda ölüme iman ettiklerini kaydeden Davutoğlu, “Şimdi, dikkat ediniz, Cumhuriyet Halk Partisi ve HDP aynı şekilde, aynı argümanlarla milletin karşısına çıkıyorlar. Perde gerisinde iş bölümü yapmışlar, paralelcilerin aklıyla. Diyorlar ki 'AK Parti nerede kuvvetliyse, onun karşısında kim varsa onu destekleyelim.' Bazı yerlerde paslaşıyorlar. Şu şehirde AK Parti kuvvetli mi karşısında HDP mi var, paralelciler, CHP, MHP hepsi onu destekliyor. Başka bir şehirde MHP mi öne çıkıyor? CHP ile MHP paslaşıyor veya CHP öndeyse onlar paslaşıyor. Arkada da bu orkestrasyonu paralelciler yapıyor. Onların arkasında da uluslararası bir üst akıl” diye konuştu.

 

-“4 YANLIŞ BİRDEN GİDER”-

 

Eskişehir’in bir eğitim şehri olduğunu kaydeden Davutoğlu, ÖSYM sınavlarında, dört yanlışın bir doğruyu götürdüğünü belirtti. Siyasette ise bir doğrunun dört yanlışı götürdüğünü anlatan Davutoğlu, “Buradaki doğru AK Parti’dir. AK Parti meydana çıktımı dört yanlış birden gider. Yanlış bir, millete tek parti döneminde zulmeden 27 Mayıs’a açıkça karşı çıkamayan, vesayetçilerle işbirliği yapan CHP. Yanlış iki, milliyetçilik demekle birlikte 2002'de Türkiye'yi namerde muhtaç edip sonra koltuğu bırakıp giden MHP. Yanlış üç, batıda 'özgürlük, barış' deyip, doğuda 6-7 Ekim provokasyonu yapan, ‘Kudüs Yahudilerin mekanıdır’ diyen, HDP. Yanlış dört, bütün bunlarla işbirliği yapan, paralel. Şimdi Eskişehir bu dört yanlışı bir doğruyla götürecek miyiz? Götürecek miyiz? Bir doğru var onlar paralel, onlar üçgen, 3 parti bir paralel. Biz neyiz biliyor musunuz? Dümdüz, istikamet üzere yürüyen, sırat-ı müstakim yolcularıyız, sırat-ı müstakim. Doğru yolun yolcuları, istikamet üzere olanlar” şeklinde konuştu.

 

-“81 VİLAYETE DE GİDİP…”-

 

Kendilerinin davasının al bayrağı dünyanın her yerinde dalgalandırmak olduğunu kaydeden Başbakan Davutoğlu, “72 vilayete gitmeyi düşünüyordum. Bu benim 38’inci mitingim ama şimdi karar verdim inşallah Rabbim sağlık verirse, 81 vilayete de gidip her yerde al bayrağı dalgalandıracağız. Onlar ise birisi bir bölgeye gider. Birisi başka bir bölgeye. Üçüncüsü başka bir bölgeye” dedi.

Başbakan Davutoğlu, alanda bulunan vatandaşlara, “Türkiye’nin her yerinde al bayrağı ve ak bayrağı dalgalandıran yegane parti, dünyanın her yerinde bu al bayrağı dalgalandıran tek parti hangisi?” diye sordu ve AK Parti cevabını aldı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@