Bakanlıkların Sayısı Artırılıyor: Ocak Ayında Kabineye Yeni İsimler Atanacak

ANKARA (ANKA) - Meclis yemin töreni, hükümet kuruluşuna ilişkin takvimden sonra yeni oluşacak 64....

Haberler 13.11.2015, 11:20
Bakanlıkların Sayısı Artırılıyor: Ocak Ayında Kabineye Yeni İsimler Atanacak

ANKARA (ANKA) - Meclis yemin töreni, hükümet kuruluşuna ilişkin takvimden sonra yeni oluşacak 64. Hükümetin çalışma takvimi de netleşti. 28 Kasım’da güvenoyu alacak olan yeni hükümetin yeni döneme için çalışma takvimi ana hatlarıyla belirlendi. Hükümet kurulduktan sonra geçici bütçe Meclis gündemine gelecek. Bazı seçim vaatleri için gereken yasal düzenlemeler ivedilikle Meclis gündemine taşınacak. Birleştirilen bakanlıklar yeniden ayrılacak.  25 artı bir olan bakanlık sayısının  yeniden 28 ya da 30’a çıkarılması bekleniyor.  

-OCAK AYINDA KABİNEYE YENİ İSİMLER ATANACAK-

ANKA’nın edindiği bilgiye göre; Hükümet kurulduktan hemen sonra yasa değişikliği gerektirdiği için, bazı bakanlıklar yeniden ayrılacak. 25 artı bir olan kabine sayısı artırılacak.

Ayrılması planlanan bakanlıklar şöyle: Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı.

Bu çerçevede 64. Hükümet kurulduktan kısa bir süre sonra kabineye yeniden atama yapılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ekonomi bakanlığı bağlamında da ayarlamalar yapılabileceği belirtiliyor.

-SEÇİM VAATLERİ İÇİN YASAL DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI-

Öte yandan edinilen bilgilere göre;  AK Parti’nin 1 Kasım seçim vaatleri için gereken yasal düzenlemeler  için de çalışma başlatıldı. Yasa değişikliği gerektirmeyen vaatlerin bir kısmı geçici bütçeye konulacak. Yasa değişikliği gerektiren vaatler için ise ivedilikle yasal düzenlemeler Meclis gündemine getirilecek. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@