Bakan Yılmaz'dan Miting Açıklaması

DİYARBAKIR (ANKA) - Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, AK Parti ve HDP’nin Diyarbakır’da yapacakları mitingin aynı güne denk gelmesi ile ilgili tartışmaları değerlendirirken, “Yüksek Seçim kurulun

Haberler 16.05.2015, 16:56
Bakan Yılmaz'dan Miting Açıklaması

DİYARBAKIR (ANKA) - Kalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, AK Parti ve HDP’nin Diyarbakır’da yapacakları mitingin aynı güne denk gelmesi ile ilgili tartışmaları değerlendirirken, “Yüksek Seçim kurulunda hakimler ve kurallar var, Bu konuları siyaset tartışması yapmamak lazım. Hukuk ne ise, kural ne ise hepimiz ona uyacağız” dedi.

Bakan Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da esnafları ziyaret etti. Burada esnafın sorunlarını dinleyen Yılmaz, yaptığı konuşmada, AK Parti Hükümeti olarak esnafa önem verdiklerini söyledi. Yılmaz, “Sadece ekonomik anlamda değil, sosyal anlamda da önemli. Küçük esnafla her zaman bir araya gelmek için yoğun çaba sarf ediyoruz” diye konuştu. Toplumun değişik kesimleri ile sık sık bir araya geleceklerine dikkat çeken Cevdet Yılmaz, “Demokrasinin güzel tarafı bu. Demokrasi olduğu için bunu yapıyoruz. Halkımızla daha çok buluşma imkanı buluyoruz. Burada bize söylenen görüşler bizim geleceğimizi de etkiliyor. Biz her zaman halkımızın içinde olmaya özen gösteriyoruz. Seçimlerden sonra da aynı anlayışı göstereceğiz. Bizim siyasetimizde budur” şeklinde konuştu.

-6-7 EKİM OLAYLARI-

Diyarbakır’da 6-7 Ekim 2014’te yaşanan Kobani eylemlerini anımsatan Bakan Yılmaz şöyle dedi:

“Biz her zaman halkımızla kucaklaşıyoruz, Diyarbakır esnafında geleceğe dönük olumlu bir bakış görüyorum. Diyarbakır’da acılı bir takım hadiseler yaşadık. Bunlar 6-7 Ekim olaylarıdır. O olaydan dolaylı esnafın yüzde 60 cirosu düştü. Allah bir daha o günlere göstermesin. Ak Parti olarak çözümden ve barıştan yanayız. Huzur ortamı ve ekonominin gelişmesinden yanayız. Ekonomide istikrar çok önemli. Çok şükür Türkiye son 12 yıldır Dünyada kriz yaşamayan, büyüyen ve gelişen bir ülke haline geldi. 7 Haziran’dan sonra ekonomiyi daha ileri bir noktaya taşıyacağız.”

-MİTİNG TARTIŞMASI

Cevdet Yılmaz, 7 Haziran Genel Seçimleri kapsamında Diyarbakır’da AK Parti ve HDP’nin yapacağı mitingin aynı güne gelmesi ile ilgili tartışmaları da değerlendirdi. Yılmaz, “Yüksek Seçim Kurulu var. Hakimler ve kurallar var. Bu konuları siyaset tartışması yapmamak lazım. Hukuk ne ise, kural ne ise hepimiz ona uyacağız” diye konuştu. (ANKA)

(BK/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@