Bakan Yılmaz: Biten Çözüm Süreci Değil, Sürecin İstismarı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, son operasyonlara ilişkin, “Siyasi ve fikri kanalların açık olduğu bir ortamda silahta ısrar edenler akan kanın gerçek sorumlularıdır.

Haberler 26.07.2015, 17:14
Bakan Yılmaz: Biten Çözüm Süreci Değil, Sürecin İstismarı

ANKARA(ANKA)  - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, son operasyonlara ilişkin, “Siyasi ve fikri kanalların açık olduğu bir ortamda silahta ısrar edenler akan kanın gerçek sorumlularıdır. Sabrı zayıflık görenler yanılır. İnsanımızın emniyeti temel koşuldur ve yasa dışı yapıların insafına bırakılamaz. Biten çözüm süreci/iradesi değil. Biten sürecin örgüt tarafından kasıtlı, sürekli, yaygın ve acımasız istismarıdır” açıklamasında bulundu. 

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, PKK ve IŞİD’e yönelik gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Söz konusu operasyonlara nasıl gelindiği anlaşılmadan ortak bir gelecek inşa edilemeyeceğini kaydeden Yılmaz, şunları kaydetti:

“Sebepler anlaşılmadan sonuçlar anlamlandırılamaz. Vatandaşa baskı, haraç, şeçilmişlere tehdit, şantiyelere saldırı, hain infazlar gibi sayısız terör eylemi ile bugünlere gelindi. Milyonlarca oy almış bir parti varken silahlar neden? Bu soruya cevap vermeden demokratik siyaset asli mecrâsına akamaz. Siyasi ve fikri kanalların açık olduğu bir ortamda silahta ısrar edenler akan kanın gerçek sorumlularıdır. Sabrı zayıflık görenler yanılır. İnsanımızın emniyeti temel koşuldur ve yasa dışı yapıların insafına bırakılamaz. Biten çözüm süreci/iradesi değil. Biten sürecin örgüt tarafından kasıtlı, sürekli, yaygın ve acımasız istismarıdır.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@