Bakan Yıldız Chp'nin Kedili Filmini ‘Esprili' Buldu

İSTANBUL (ANKA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  CHP’nin seçim kampanyası için hazırladığı kedili reklam filmine ilişkin, “Tabii CHP’nin bu reklamda bir kedinin peşinde koşmasını ben biraz esprili buluyorum a

Haberler 09.04.2015, 13:50
Bakan Yıldız Chp'nin Kedili Filmini ‘Esprili' Buldu

İSTANBUL (ANKA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  CHP’nin seçim kampanyası için hazırladığı kedili reklam filmine ilişkin, “Tabii CHP’nin bu reklamda bir kedinin peşinde koşmasını ben biraz esprili buluyorum açıkçası” dedi. Bakan Yıldız, seçimler yaşanabilecek bir elektrik kesintisi hakkında ise, “Bununla alakalı bütün tedbirlerimizi alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Bakan Yıldız ile Gürcistan Enerji Bakanı Kakha Kaladze arasında enerji alanında işbirliğine dair anlaşma imzalandı.

-“TEDBİRLERİMİZİ ALIYORUZ”-

İmzaların atılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Taner Yıldız, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 7 Haziran’da oy sayımı sırasında elektrik kesintisi ihtimaline karşı jeneratör takviyesi yapacakları yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, “YSK’nın özellikle oy sayımının yapılacağı binalarla ilgili jeneratör talebini, kendi içerisindeki bir mekanizma olarak görüyoruz” dedi. Bakan Yıldız, şöyle devam etti:

“Bizim için önemli olan Türkiye’nin geleceğiyle alakalı, Türkiye’nin demokratik hayatıyla alakalı 7 Haziran seçimlerinde elektrik kesintisi olmadan bunu sağlıklı şekilde yapabilmesini sağlamaktır. Bununla alakalı bütün tedbirlerimizi alıyoruz. Ek tedbirlerimizi alıyoruz. Böyle bir tedirginliğe ne muhalefet partilerinin ne de herhangi bir sivil toplum örgütlerimizin kapılmasına inşallah gerek kalmayacak. Bunu hep beraber göreceğiz, Allah’ın izniyle o gün bir problem yaşanmayacak.”

-“ESPRİLİ”-

CHP’nin seçim kampanyası için hazırladığı kedili reklam filminin sorulması üzerine de Bakan Yıldız, centilmence geçmesinin umut edildiği bir seçim dönemine girildiğini söyledi. Bakan Yıldız, “Adaylar belirlendi. Türkiye’nin ileriye gitmesi, büyümesiyle ve genişlemesiyle ilgili bir karar verilecek. Burada bir şeylerin arkasına sığınmamak lazım. Bazen ağacın, bazen kedinin, bazen başka bir objenin. Bütün partiler kendi bütün öz yapılarını ortaya koyacaklar ve vatandaşımız da milletimiz de tercihini yapacak. Siyasette bir gündem belirleyenler vardır bir de gündemin peşinde koşanlar vardır. Tabii CHP’nin bu reklamda bir kedinin peşinde koşmasını ben biraz esprili buluyorum açıkçası. Milletimizin şu ana kadar alkışladığı parti iktidar partisi oldu. Bu seçimde de milletimizin AK Parti’yi alkışlayacağına olan inancımı vurgulamak isterim” dedi.

-“BUNLAR OLABİLİYOR”-

Türkiye’de yaşanan büyük elektrik kesintisi hakkında da açıklamalarda bulunurken, elektrik kesintilerinin yalnızca Türkiye’de olduğunu söyleyenlere tepki gösteren Enerji Bakanı, “Beyaz Saray’da bile olduğunu herkes gördü. Bu tür şeyler olabiliyor. Biz gerekçelerin hepsini de açıkladık. ABD’de 36 saat süreyle elektriklerin gittiği dönemler oldu. Belçika’da, Almanya’da oldu. İngiltere’de geçen hafta oldu. Milano’da oldu. 17 saat süreyle o ülkenin yarısı elektriksiz kaldı. Almanya’daki kesintide bütün Avrupa etkilendi. Önemli olan tedbirler almak, bunların da olabileceğini bilmek gerekli” ifadelerini kullandı. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@