Bakan Yardımcısından İki Müjdeli Haber

ANKARA (ANKA) - Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Habur Sınır Kapısı’nda görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaştıklarının

Haberler 06.11.2014, 13:05
Bakan Yardımcısından İki Müjdeli Haber

ANKARA (ANKA) - Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Habur Sınır Kapısı’nda görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanması için Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaştıklarının ve söz konusu sınır kapısına gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğrayan bakanlık çalışanlarına zırhlı servis aracının tahsis edileceğini belirtti.

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan ve beraberindeki heyet, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’le, Habur Sınır Kapısı’nda görev yapan bakanlık çalışanlarının çalışma ortamlarında karşılaştığı sorunları görüştü. Bakan Yardımcısı Fatih Metin’in makamında gerçekleşen görüşmede, sendika olarak, Habur Sınır Kapısı’nda çalışan personelin sorunlarına karşı duyarlılıklarının en üst seviyede olduğunu belirten Ünalan, “Habur Sınır Kapısı’nda görev yapan personelin lojman ihtiyacının karşılanmasını, Habur’a gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğrayan bakanlık çalışanlarına zırhlı servis aracının tahsis edilmesini istiyoruz” dedi.

Kısa sürede alınacak önlemleri ve yapılacakları anlatan Metin ise, “Bakanlığımız, söz konusu sınır kapısında görev yapan personelin lojman ihtiyacı için gerekli girişimlerde bulunarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığıyla anlaşmıştır. Bu çerçevede 1+1, 2+1 ve 3+1 lojmanların en kısa sürede, burada görev yapan personelin kullanımına sunulacağı bilgisini vermek isterim. Yapılacak olan yeni lojmanlarda, binaların çevre güvenliği yüksek duvarlarla ve profesyonel güvenlik kameraları ile sağlanacaktır. Diğer taraftan özel güvenlik görevlileri de 24 saat bu lojmanlarda görev yapacaktır. Böylelikle personel güvenliği en üst düzeye çıkarılacaktır” ifadelerini kullandı.

Yine personelin servis araçlarıyla Habur’a gidip gelirken sık sık taşlı sopalı saldırıya uğraması nedeniyle, bakanlığımız zırhlı servis araçları almak için gerekli çalışmaları başlatmış olup 2-3 ay içerisinde bu araçların bölgeye gönderileceği ve personelin artık bu araçlarla işlerine gidip geleceğinin bilgisini sizlere vermek isterim” şeklinde konuştu. (ANKA)

(MLT/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@