Bakan Şimşek: Hdp'li Kardeşlerimizi Sağduyulu Olmaya Davet Ediyorum

ANKARA (ANKA) - Adana ve Mersin'deki HDP il binalarına yönelik saldırıyı kınayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Vatandaşlarımızı da HDP’li kardeşlerimizi de sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu tür seçim dönemlerinde bu tarz ey

Haberler 18.05.2015, 14:12
Bakan Şimşek: Hdp'li Kardeşlerimizi Sağduyulu Olmaya Davet Ediyorum

ANKARA (ANKA) - Adana ve Mersin'deki HDP il binalarına yönelik saldırıyı kınayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Vatandaşlarımızı da HDP’li kardeşlerimizi de sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu tür seçim dönemlerinde bu tarz eylemler olabiliyor. Herkesin sağduyulu olması gerekiyor. Bu bir siyasi rekabet, buna şiddetin bulaşmaması lazım” dedi.

Bakan Şimşek, bir soru üzerine bu tarz saldırıların seçimi sabote etmeye yönelik provokatif eylemler olduğunu söylerken  Şimşek, “Her şeyden önce bu saldırıları kınıyorum. Vatandaşlarımızı da HDP’li kardeşlerimizi de sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu tür seçim dönemlerinde bu tarz eylemler olabiliyor. Herkesin sağduyulu olması gerekiyor. Eminim güvenlik güçlerimiz bunun faillerini bulur. Gereğini yapar. Bu bir siyasi rekabet, buna şiddetin bulaşmaması lazım” diye konuştu. (ANKA)

(AR/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@