Bakan Öztürk: Saldırganların Bulundukları Yer Aşağı Yukarı Tespit Edildi

ANKARA(ANKA) - İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Fenerbahçe kafilesine düzenlenen saldırının sonuçları itibarıyla çok olumsuz olabileceğini, olabilecek en az ama önemli bir hasarla atlatıldığını belirterek, “Şu an itibarıyla

Haberler 05.04.2015, 15:05
Bakan Öztürk: Saldırganların Bulundukları Yer Aşağı Yukarı Tespit Edildi

ANKARA(ANKA) - İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Fenerbahçe kafilesine düzenlenen saldırının sonuçları itibarıyla çok olumsuz olabileceğini, olabilecek en az ama önemli bir hasarla atlatıldığını belirterek, “Şu an itibarıyla elimizdeki verilere göre bir av fişeğinin boş kovanı ve yaklaşık 100-150 metre uzaklıkta dere içerisinde bulunmuş olan el yapımı olduğu değerlendirilen seri numarası olmayan bir tüfek elimizde var. Bu kişi veya kişilerin, henüz kaç kişi olduklarını kesin olarak bilmiyoruz, bulundukları yeri de aşağı yukarı arkadaşlarımız tespit etmişlerdir” dedi.

İçişleri Bakanı Öztürk, Bakanlık’ta Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu. Kafileyi taşıyan otobüse dün saat 22.20’de Trabzon’un Sürmene girişinde saldırı düzenlendiğini belirten Öztürk, saldırıyı kınadı. Saldırının yerel bir seyahat firmasının şoförünün yönetimindeki otobüse yapıldığını, şoförün Rize doğumlu 35 yaşındaki Ufuk Kıran olduğunu belirten Bakan Öztürk, şoförün önce Sürmene Devlet Hastanesine ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’ne sevk edildiğini belirtti. Şoförün şu an itibarıyla bilincinin yerinde olduğunu anlatan Bakan Öztürk, hayati fonksiyonlarının yerinde ve stabil bir vaziyette tedavisine devam edildiğini söyledi.

 

-“BULUNDUKLARI YERİ AŞAĞI YUKARI TESPİT ETTİK”-

 

Sonuçları itibarıyla çok olumsuz olabilecek bir saldırının olabilecek en az ama önemli bir hasarla atlatıldığını belirten Öztürk, “Şu an itibarıyla elimizdeki verilere göre bir av fişeğinin boş kovanı ve yaklaşık 100-150 metre uzaklıkta dere içerisinde bulunmuş olan el yapımı olduğu değerlendirilen seri numarası olmayan bir tüfek elimizde var. Bu kişi veya kişilerin, henüz kaç kişi olduklarını kesin olarak bilmiyoruz, bulundukları yeri de aşağı yukarı arkadaşlarımız tespit etmişlerdir” dedi.

Olayın hemen akabinde emniyet kuvvetlerinin araştırmalarına devam ettiğini belirten Öztürk, “Halen de Trabzon emniyeti bu konuda çok ciddi çalışmalar içinde. Ayrıca bununla yetinmeyerek Emniyet Genel Müdürlüğünden de bir araştırma, soruşturma, inceleme ekibi gönderilmiştir ve halen şu an itibarıyla olay yerindedir. Biz en kısa zamanda failin bulunacağına inanıyoruz. Çok uzak olmuş olamaz. Arkadaşlarımız çok ciddi çalışmalar içerisindedirler” diye konuştu.

Saldırının yapıldığı sırada otobüsün önünde eskortun arkasında ise koruma ekiplerinin bulunduğunu belirten Öztürk, “Karanlık ve ormanlık bir alan olması dolayısıyla muhtemelen o anda fail görünmemiş. Bununla ilgili de çalışmalarımız ve incelemelerimiz devam ediyor, ‘acaba orada bir eksiklik olmuş mudur?’ diye. Onunla ilgili de arkadaşlarımızı gönderdik” dedi.

 

-“İPTALE VEYA ERTELEMEYE GEREK YOK”-

 

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Öztürk, kafileye rutin bir koruma işlemi yapıldığını ve özellikle deplasmanlarda takımların bu tür olaylarla karşılaşmalarını önlemek için daha sıkı tedbirler alınacağını anlattı.

Bundan sonraki maçların iptal edilip edilmeyeceğinin sorulması üzerine Öztürk, “Stadyumlardaki maçların ertelenmesi konusu Federasyonumuzun alanına giriyor. Ama bence Türkiye’de güvenlik bakımından ertelenmeyi veya iptal edilmeyi gerektirecek bir durum yoktur” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, İçişleri Bakanı Öztürk, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@