Bakan Müezzinoğlu: 19 Mayıs Yeniden Dirilişin Ve Şahlanışın Başlangıç Noktasıdır

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan başlayan yolculuğunun istikameti millet, varış noktası ise milli mücadeleydi. Bu tarih vatan topraklarının bekası

Haberler 19.05.2015, 18:31
Bakan Müezzinoğlu: 19 Mayıs Yeniden Dirilişin Ve Şahlanışın Başlangıç Noktasıdır

ANKARA (ANKA) – Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan başlayan yolculuğunun istikameti millet, varış noktası ise milli mücadeleydi. Bu tarih vatan topraklarının bekası adına yeniden dirilişin ve şahlanışın başlangıç noktasıdır” dedi.

Müezzinoğlu, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla yayımladığı mesajda, milli mücadelenin fikirsel ve düşünsel haritasının çizildiği tarihi yolculuğun başlangıcının 96. yıldönümünde olunduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’dan başlayan yolculuğunun istikameti millet, varış noktası ise milli mücadeleydi. Bu tarih vatan topraklarının bekası adına yeniden dirilişin ve şahlanışın başlangıç noktasıdır. Milletimizin büyük gayretleri ve fedakarlıklarıyla verdiği bu mücadele bugünkü güçlü Türkiye’nin temellerini atmıştır.

Aradan tam 96 yıl geçti. Milletimizle birlikte başlayan yolculuğumuz devam ediyor. Yakaladığımız başarılarda, istikrar ve güvende gençliğimizin rolü şüphesiz çok büyük; çünkü biz gençliğimize güveniyoruz. Güçlü ve yeni Türkiye’nin inşası için belirlediğimiz 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuzu gerçekleştirecek olan nesiller sizlersiniz. Ülkemizi dünyada söz sahibi bir ülke konumuna getirmek için çıktığımız bu kutlu yolda bayrağı devralacak olan siz gençlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın kahramanlarını ve şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyorum.” (ANKA)
(AYÇ/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@