Bakan Işık: Fitne Çıkarmaya Çalışmak Beyhude Bir Çaba

ANKARA (ANKA)- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, G-20 Zirvesi’...

Haberler 16.11.2015, 16:10
Bakan Işık: Fitne Çıkarmaya Çalışmak Beyhude Bir Çaba

ANKARA (ANKA)- Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, G-20 Zirvesi’ne ilişkin, “Buradan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız arasında bir fitne çıkarmaya çalışmak beyhude bir çabadır” dedi.

Bakan Işık, TBMM’de kaydını yaptırdıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“G-20 Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı ön plandaydı, Başbakan’ın görünmemesi bir eleştiri konusu oldu muhalefetten ne diyorsunuz?” sorusuna Bakan Işık, “Hayır, Sayın Başbakanımızda G-20 Zirvesi’ndeydi ama biliyorsunuz Türkiye’nin ev sahipliğinde Türkiye’de ve temsilde Sayın Cumhurbaşkanımız ev sahibi olarak en üst makam olarak Türkiye’nin G-20 Zirvesine ev sahibi yapmasını bizzat kendisi koordine etti, üstlendi. Sayın Başbakanımız da dün G-20 Zirvesindeydi, o da liderlere bir resepsiyon verdi.Tabii ki Cumhurbaşkanımız devletin başı olarak burada bir numaralı isim olarak ön planda olması Türkiye’nin geldiği nokta açısından bence son derece önemlidir. Buradan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız arasında bir fitne çıkarmaya çalışmak beyhude bir çabadır” dedi.

-“İŞSİZLİK RAKAMLARININ ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE HIZLA AŞAĞIYA İNECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”-

İşsizlik rakamlara ilişkin soruya Bakan Işık, “İşsizlik Ağustos rakamları bir miktar yükselme var. Ağustos ayı biliyorsunuz Türkiye’de 7 Haziran seçimlerinden sonra belirsizliğin zirve yaptığı bir dönem oldu. Biz bunu konjonktüre bağlıyoruz. İnşallah 1 Kasım’da ortaya çıkan istikrar tablosuyla beraber, tüketici güvenindeki yükselmeye beraber bu işsizlik rakamlarının önümüzdeki süreçte hızla aşağıya ineceğini düşünüyoruz” yanıtını verdi. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@